Aparatowe selfie - historia aparatów analogowych w jednym projekcie

Aparatowe selfie - historia aparatów analogowych w jednym projekcie
Źródło zdjęć: © © Jurgen Novotny / [Instagram](https://www.instagram.com/juergennovotny/)
Marcin Watemborski

10.11.2017 10:34, aktual.: 10.11.2017 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

”CameraSelfies” to projekt Jurgena Novotnego, w którym fotograf sfinguje autoportrety aparatów. Facet zdecydowanie kocha ten sprzęt, co widać na każdym z bardzo estetycznych zdjęć. W tym projekcie artysta spogląda swobodnie w przeszłość fotografii, prowadząc widza przez nostalgiczną ścieżkę historii technologii.

Celem Jurgena Novotnego w projekcie ”CameraSelfies” było uchwycenie bogatej historii starych aparatów tradycyjnych we współczesny sposób. Zobaczycie tu aparaty, które powstały nawet w latach 20. XX wieku i nigdy nie były używane. Stan kolekcjonerski takich urządzeń to naprawdę rzadkość.

Mimo tego, że współcześnie tradycyjne i szlachetne techniki fotograficzne przeżywają renesans, autor projektu uważa, że zostały zmarginalizowane i porzucone. Fotografia cyfrowa zdominowała rynek i świat. Obecnie dobry aparat cyfrowy można mieć za grosze, podobnie z tradycyjnymi, lecz jeszcze do niedawna ceny odstraszały wielu.

Artysta postanowił ująć na zdjęciach indywidualny charakter każdego z aparatów i pokazać go z dozą nostalgii. Celowo pokazał aparaty w formie ”selfie”, ponieważ to obecnie najbardziej popularny typ zdjęć, które robimy. Smutne ale prawdziwe. ”Selfiemania” opanowała świat. Jurgen wierzy, że te aparaty to nie tylko zwykłe narzędzia, ale ogromna inspiracja dla artysty i źródło kreatywności.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)