Aparaty w telefonach mają niewiele ponad 20 lat. Nagranie Shakiry jest rozczulające

Aparaty w telefonach mają niewiele ponad 20 lat. Nagranie Shakiry jest rozczulające25.08.2022 12:04
Shakira przygląda się telefonowi z aparatem.
Shakira przygląda się telefonowi z aparatem.
Źródło zdjęć: © Instagram | Shakira

Zapewne niektórzy z naszych czytelników nie pamiętają czasów, gdy telefony służyły do dzwonienia, nikt nie miał Facebooka, ani nikt nie myślał o TikToku. To nagranie z Shakirą z 2001 roku pokazuje niesamowity skok technologiczny, jakiego dokonaliśmy

Shakira tego jeszcze nie widziała

Bez względu na to, ile macie lat, zapewne nie trzeba wam przedstawiać Shakiry. Wszyscy wiedzą, że jej "biodra nie kłamią". Piosenkarka wrzuciła na swojego Instagrama niedawno dość ciekawe nagranie sprzed 21 lat, na którym widać jej prawdziwą reakcję na ujrzenie w Japonii postępu technologicznego.

W 2001 roku Shakira odwiedzała Japonię. Podczas jednego z wywiadów reporterka zrobiła jej zdjęcie rozkładanym telefonem, po czym pokazała je piosenkarce. To był pierwszy raz, gdy 24-letnia gwiazda zobaczyła takie urządzenie i była zaskoczona jego funkcjonalnością. Był to telefon Sharp J-SHO5, z rozdzielczością apartu równą 0,11 Mpix.

Na nagraniu słychać, jak piosenkarka cieszy się z tego, że telefony z aparatami nie dotarły jeszcze do USA, bo nie mogłaby opędzić się od fotografów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić smartwatch Huawei Watch GT 3?

Pierwszy telefon z aparatem ma już ponad 23 lata

Zgodnie z tym, co podaje Wikipedia, pierwszym komercyjnym telefonem komórkowym wyposażonym w kolorowy aparat fotograficzny był model Kyocera Visual Photne VP-210, pokazany na japońskim rynku w maju 1999 roku. Jednak ten telefon miał kamerkę o rozdzielczości 110 tys pikseli skierowaną do przodu po to, by móc odbywać wideorozmowy.

Pierwszy w technologii połączenia telefonu z apartem do szybkich zdjęć był Samsung z modelem Samsung SCH-V200 z 2000 roku, który pozwalał jedynie na zgrywanie zdjęć do pamięci komputera, bez możliwości wysyłania ich przez telefon. Miały one rozdzielczość 350 tys. pikseli i w pamięci telefonu mogło ich być maksymalnie 20. Pierwszym modelem na masowy rynek był Sharp J-SH04 sprzedawany od listopada 2000 roku wyłącznie w Japonii. Ten już mógł wysyłać zdjęcia za pośrednictwem wiadomości.

O ile kiedyś zdjęcia robione telefonami był rzadkością, tak współcześnie ludzie na całym świecie wykonują i przesyłają około 7 miliardów zdjęć ze smartfonów dziennie.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)