NeuralCam Night Photo czyni cuda zamieniając noc w dzień na twoim iPhonie

NeuralCam Night Photo czyni cuda zamieniając noc w dzień na twoim iPhonie

NeuralCam Night Photo czyni cuda zamieniając noc w dzień na twoim iPhonie
Anna Rymsza
27.08.2019 08:08, aktualizacja: 26.07.2022 15:40

Zdjęcia robione w nocy, ale jasne jak w dzień - to efekt pracy aplikacji NeuralCam Night Photo. Wykorzystuje ona sztuczną inteligencję i techniki fotografii obliczeniowej, by z czarnych plam wydobyć wyraźne, nocne sceny.

NeuralCam Night Photo używa sztucznej inteligencji i cyfrowego przetwarzania obrazu podobnie do licznych aplikacji na Androida. Twórcy aplikacji nie ukrywają, że inspirowali się trybem "Night Sight", przeznaczony do robienia zdjęć nocnych, dostępnym na smartfonach Google Pixel 3. Dzięki tym mechanizmom można bez statywu uzyskać zdjęcia jasne, wyraźne i bez szumów matrycy, wynikających z pracy w trybie wysokiej czułości.

Sztuczna inteligencja pomaga w fotografii

Twórcy NeuralCam Night Photo chcieli połączyć działanie różnych "trybów nocnych” z aplikacji androidowych z możliwościami, jakie dają iPhony. Z punktu widzenia fotografa nic się nie zmienia - należy wybrać kadr i nacisnąć spust migawki. W międzyczasie aplikacja ustawi ostrość, zarejestruje scenę i w ciągu kilku sekund rozjaśni zdjęcie.

Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;

Podobnie, jak analogiczne aplikacje dla Androida, NeuralCam Night Photo rejestruje kilka ujęć. Dane z nich są łączone przez sztuczną inteligencję. Efekty nie przypominają zdjęć zrobionych z długim czasem naświetlania, bliżej im do zdjęć HDR.

NeuralCam Night Photo sprawdzi się w różnych warunkach. Można używać jej wewnątrz i na zewnątrz, przy sztucznym i przy naturalnym oświetleniu.

Ile kosztuje NeuralCam Night Photo?

NeuralCam Night Photo jest zgodna z iPhone 6 i nowszymi. Do działania wymaga systemu iOS 12 lub nowszego. Aplikacja może działać z przednim i tylnym aparatem poza modelami iPhone 6s i 6s Plus, gdzie działa tylko tylny aparat.

Aplikacja jest dostępna w App Store. Aplikacja kosztuje 13,99 zł. Co ciekawe, twórcy NeuralCam Night Photo umożliwią wykorzystanie swojej SI w innych aplikacjach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)