Apollo - aplikacja na iPhony, która rozświetli twoje zdjęcia

Apollo - aplikacja na iPhony, która rozświetli twoje zdjęcia

Apollo - aplikacja na iPhony, która rozświetli twoje zdjęcia
Źródło zdjęć: © © [apple.com](https://www.apple.com/pl/)
Monika Homan
24.05.2018 09:45, aktualizacja: 26.07.2022 18:01

Aplikacja Aplollo, dostępna na iPhony z dwoma aparatami, pozwoli wam dodać do zdjęć dodatkowe realistyczne źródła światła. Sprawia ona, że robienie portretów telefonem jest jeszcze bardziej kreatywne, a efekty dużo lepsze!

Apollo to pierwsza aplikacja, która wykorzystuje mapę głębi z dwóch aparatów, żeby dodać realistyczne źródła światła. Dostępna jest tylko na iOS, działa więc tylko na iPhone 7 Plus, 8 Plus i iPhone X, ponieważ tylko te telefony z jabłuszkiem wyposażone są w dwa aparaty.

Rozwój aplikacji rozpoczął się wraz z wejściem iPhone'a 8 Plus w listopadzie 2017 r.

 Twórcy aplikacji mówią:

Chcieliśmy zobaczyć, co można osiągnąć wykorzystując informacje o głębi portretu. Nasza hipoteza wydawała się prosta: jeśli informacje o głębi można nałożyć na zdjęcie 2D, powinno być możliwe ponowne oświetlenie obiektów przy użyciu niestandardowych źródeł światła.

Apollo: Immersive illumination - How to disable Help tips!

Dzięki aplikacji Apollo możecie dodać do swoich zdjęć do 20 źródeł światła. Pozwala ona też dopasować kolor, odległość i nasilenie każdego z nich. Źródła światła można umieszczać w trójwymiarowej przestrzeni i trzeba przyznać, że wygląda to bardzo realistycznie.

Korzystając z zastrzeżonego algorytmu, Apollo jest w stanie oświetlić scenę w czasie rzeczywistym.

Twórcy aplikacji zaznaczają, że najlepsze efekty uzyskacie na zdjęciach z jednolitym oświetleniem, bez ostrych cieni. Poza tym, podstawą do udanej obróbki jest ostre zdjęcie.

Apollo: Immersive illumination

Po zakończeniu edycji możecie zapisać plik w formacie JPEG. Niestety utraci on informacje o głębi zdjęcia i nie będziecie mogli już skorzystać z opcji rozmycia tła.

Aplikacja Apollo dostępna jest w AppStore. Można ją kupić za niecałe 2 dolary.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)