Zeiss ExoLens - wysokiej jakości adaptery do iPhone już w sprzedaży

Zeiss ExoLens - wysokiej jakości adaptery do iPhone już w sprzedaży
Marcin Watemborski

14.06.2016 13:21, aktual.: 26.07.2022 19:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producent iPhone i zaprzyjaźnione firmy dbają nie tylko o biznesmenów, ale również o zwolenników fotografii mobilnej. Tym razem Zeiss oraz ExoLens przedstawili nową wersję przystawek szerokokątnych do swoich smartfonów.

Zeiss przy współpracy z ExoLens stworzyła nowe adaptery pozwalające uzyskać szerszy niż standardowy kąt widzenia w aparatach iPhone'ów. Pierwszy z nich to ExoLens z soczewką Zeiss Mutar 0.6x Asph T*.

Firma stworzyła i wyprodukowała pierwszy asferyczny obiektyw przeznaczony do używania ze smartfonami. Pozwoli to podnieść standardy produkcji kręconych telefonami oraz rozwijać twórcze ambicje ich użytkowników. Zeiss Mutar 0.6x Asph T* odpowiada polu widzenia obiektywu o ogniskowej 35 mm i jest dostosowany do kręcenia z jakością 4K.

Obraz

Zapowiedziane zostały również dwa inne adaptery: tele oraz makro, które mają pojawić się jeszcze tego lata. Seria trzech obiektywów wysokiej jakości ma być powiewem świeżości na rynku fotografii mobilnej, która zapewni użytkownikom z całego świata uzyskanie możliwie najlepszego obrazu. Przystawka Zeiss Mutar 2.0x Asph T* (tele) ma dawać pole widzenia obiektywu 56 mm.

Wszystkie nowe nakładki mają w teorii pozwalać na ostrzenie na nieskończoność. Ograniczeniem jest jedynie sam aparat w telefonie oraz jego możliwości. Dodatkowo są one odporne na kurz i wodę, dzięki czemu bez problemu można będzie je zabrać w plener.

Obraz

Przystawka makro ma mieć ekwiwalent 40-80 mm, co stanowi świetny obiektyw do codziennego fotografowania. Jeśli chodzi o jej zdolności do bliskiego ostrzenia, odległość ta ma pozwolić na robienie zdjęć już od 3 cm.

Dokładne dane nowych soczewek znajdziecie na stronie Zeissa. Adapter szerokokątny jest już dostępny i kosztuje 199.95 dolarów amerykańskich. Możecie go zakupić w firmowych sklepach Apple oraz za pośrednictwem strony internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)