Apple Watch jak zegarek Bonda. Będzie wyposażony w ukrytą kamerę?

Apple Watch jak zegarek Bonda. Będzie wyposażony w ukrytą kamerę?01.06.2022 12:03
Apple Watch jak zegarek Bonda. Będzie wyposażony w ukrytą kamerę?

Firma Apple opracowała patent na ukrycie aparatu fotograficznego w cyfrowej koronie zegarka Apple Watch. Prawdopodobnie tajna kamera umożliwi użytkownikom ukradkowe robienie zdjęć bezpośrednio za pomocą popularnego smartwatcha.

Jeszcze nie wiadomo, kto zagra agenta 007 w kontynuacji filmów o Bondzie. Tymczasem firma Apple zaprezentowała patent, który z powodzeniem mógłby sprawdzić się jako najnowszy gadżet szpiegowski w kultowej serii. Wygląda na to, że gigant z Doliny Krzemowej bada sposoby umieszczenia kamery w smartwatchu.

Dowodem jest nowy patent, zauważony przez serwis Apple Insider, w którym obiektyw stałby się częścią obudowy urządzenia. Firma dość poważnie traktuje również potrzebę zachowania prywatności, wspominając o niej kilkakrotnie w całym dokumencie patentowym.

418167769658636946

Firma Apple prowadzi badania nad sposobem umieszczenia obiektywu aparatu w zegarku Apple Watch, a jedną z propozycji jest uczynienie go częścią znanej wszystkim korony cyfrowej (Digital Crown). Patenty na kamerę wewnątrz zegarka Apple Watch nie są żadną nowością, ale ten projekt byłby znacznie bardziej dyskretny niż to, co prezentowano w przeszłości, co znacznie ułatwiłoby ludziom ukradkowe robienie zdjęć różnych obiektów, tak aby nikt tego nie zauważył.

Inną wartą wspomnienia informacją jest opisany w patencie sposób robienia zdjęć. Możliwe, że tarcza zegarka zamieni się w elektroniczny wizjer wraz z przyciskiem ekranowym do sterowania migawką. Wielce prawdopodobne, że migawką będzie można również sterować za pomocą gestu lub polecenia.

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)