Applemania: Adobe Creative Suite 3 nie wspiera Snow Leoparda

Krzysztof Basel

26.08.2009 16:29, aktual.: 02.08.2022 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Adobe podała właśnie, że nie testowała programów z serii Creative Suite 3, w tym Photoshopa CS3 na systemie Snow Leopard. Zarazem zakończono testy i dostosowywanie najnowszego pakietu Creative Suite 4, który jest niemal całkowicie zgodny z Mac OS X 10.6.

Firma Adobe podała właśnie, że nie testowała programów z serii Creative Suite 3, w tym Photoshopa CS3 na systemie Snow Leopard. Zarazem zakończono testy i dostosowywanie najnowszego pakietu Creative Suite 4, który jest niemal całkowicie zgodny z Mac OS X 10.6.

John Nack, główny product manager programu Adobe Photoshop podał te informacje na swoim blogu. Pracownik Adobe podkreśla zarazem, że nie oznacza to, że aplikacje z serii Creative Suite 3 nie będą działać na Snow Leopardzie. Programy te nie były i nie będą testowane, a użytkownicy mogą zetknąć się z nieznanymi błędami i trudnościami.

Adobe will support Creative Suite 4 software running with Snow Leopard according to its standard customer support policies. Older versions of Adobe Creative Suite software were not designed to run on Mac OS X Snow Leopard (v10.6), so you may experience issues installing and using the software for which there are no solutions. Please note that support for Creative Suite 3 applications is currently available through Adobe?s paid support program.  Visit www.adobe.com/support to check the Adobe knowledgebase for the latest information related to Mac OS X Snow Leopard (v10.6), and for detailed information about our complimentary and paid support programs.

To fragment wydanego właśnie przez Adobe oficjalnego pisma dotyczącego wsparcia serii Creative Suite przez system Mac OS X 10.6 Snow Leopard. Całość dostępna jest TUTAJ.

Seria Adobe Creative Suite 4 została wprowadzona w 2008 roku, zastępując CS3. To sprytny ruch zachęcający użytkowników programów z serii CS3 na przejście do CS4.

Aktualizacja najtańszej wersji Creative Suite 4 to wydatek 727,78 euro. Upgrade samego Photoshopa do wersji CS4 to koszt 234,50 euro w oficjalnym polskim sklepie Adobe.

Najnowsza wersja oprogramowania Apple Mac OS X 10.6 Snow Leopard trafi do sprzedaży już 28 sierpnia. Za aktualizację z OS X Leopard do Snow Leoparda będziemy musieli zapłacić 129 zł dla jednego komputera. Aktualizacja pakietu rodzinnego dla 5 stanowisk (Family Pack) to koszt 199 zł.

W przypadku posiadaczy Maków ze starszymi wersjami OS X (np. Tiger) wydatek będzie już jednak większy - Mac Box Set (w skład którego wchodzi OS X 10.6, najnowszy iLife ?09 i iWork ?09) to koszt 699 zł.

Więcej na temat oprogramowania Snow Leopard na Applemanii.

Źródło: Applemania

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)