!ART COME OUT! z Wojciechem Wilczykiem

!ART COME OUT! z Wojciechem Wilczykiem
Źródło zdjęć: © © Wojtek Wilczyk
Redakcja Fotoblogia.pl

05.11.2014 15:08, aktual.: 26.07.2022 19:45

Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik wraz z Małopolskim Ogrodem Sztuki i mecenasami Akademią Nikona i Szerokim Kadrem zaprasza do udziału w kolejnym spotkaniu z mistrzem obrazu fotograficznego Wojciechem Wilczykiem, jednym z najwybitniejszych polskich artystów fotografików średniego pokolenia.

Spotkanie z Wojtkiem Wilczykiem odbędzie się 13 listopada 2014 o godz. 19:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, ul. Rajska 12, Kraków (sala kinowa -1).

Obraz
© © Wojtek Wilczyk

Wojtek Wilczyk to fotograf i krytyk sztuki. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Fotografuje od 1988 roku. Autor wielu projektów dokumentalnych. Zrealizował cykl "Pejzaż symboliczny" poświęcony rozbieranej koksowni "Walenty" w Rudzie Śląskiej (1992-1996).

Obraz
© © Wojtek Wilczyk

W kolejnych latach (1999-2003) rejestrował zmiany, zachodzące na postindustrialnych terenach Górnego Śląska ("Czarno-Biały Śląsk"). Jest autorem kolorowego cyklu "Życie po życiu", w którym opowiada o losach i nowych wcieleniach wycofanych z eksploatacji samochodów. Kolejną dokumentalną serię, zatytułowaną "Postindustrial", poświęcił zamkniętym i popadającym w ruinę obiektom przemysłowym na terenie Polski i Niemiec. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2001 i Ministerstwa Kultury w roku 2005. Swoje prace prezentował podczas wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

Obraz

Spotkanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Partnerem spotkania jest Pracownia Fotografii Cyfrowej Kraków. Więcej informacji: www.fotobzik.pl

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)