"Art of building" - Polak w finale!

"Art of building" - Polak w finale!
Ola Błażowska

24.06.2010 08:05, aktual.: 24.06.2010 10:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak podaje portal BBC, w konkursie "Art of building" na fotografię architektury organizowanym przez Chartered Institute of Building (brytyjską Krajową Izbę Budownictwa), nadesłano ponad 1000 zdjęć. Do finału przeszło jedynie 12. Jednym z nich jest zdjęcie Polaka, Wojtka Guraka. Najlepszego spośród dwunastu wybiorą internauci - głosować można do 19 lipca.

Konkurs skierowany był zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów z całego świata. Jego temat to uchwycenie architektury i jej otoczenia w sposób oryginalny i pomysłowy. Oceniono zarówno kreatywność, podejście do tematu, jak również aspekty techniczne. Zgłoszono ponad 1000 fotografii, z których wybrano 12 finałowych zdjęć. Na zwycięzce głosują internauci poprzez stronę Chartered Institute of Building.

Jednym z wybranych jest zdjęcie Wojtka Guraka przedstawiające stację Delicias Station w Saragossie. Jego autor jest Polakiem studiującym w Wielkiej Brytanii, którego pasją jest fotografia architektury. Stanowi ona motyw przewodni wielu jego podróży. W portfolio Wojtka znajdziemy znane i piękne współczesne budynki nie tylko z Europy, ale ostatnio także z Australii. Stale powiększający się zbiór fotografii obejrzycie na jego profilu Flickr.

Źródło: bbc.co.uk

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)