Artysta odtworzył wygląd XIX‑wiecznego studia na miniaturze

Artysta odtworzył wygląd XIX-wiecznego studia na miniaturze
Źródło zdjęć: © © Ali Alamedy / [Instagram](https://www.instagram.com/alamedydiorama/)
Marcin Watemborski

10.05.2016 07:11, aktual.: 10.05.2016 09:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ali Alamedy jest tureckim artystą, który zajmuje się tworzeniem miniatur. Jeśli nie mieliście okazji być w XIX-wiecznym studiu fotograficznym – Ali wam to umożliwi za pomocą swojej pracy. Muszę przyznać, że tak właśnie wyobrażam sobie profesjonalne studio.

Model pokazuje jak wyglądały studia fotograficzne w czasach, kiedy fotografowie byli ograniczeni wykorzystywaniem tylko naturalnego światła. Fakt, że na modelu Aliego widać przeszkloną część sufitu pokazuje jak kiedyś kierunkowano światło. Osobiście spotkałem się jeszcze ze schematami, gdzie przeszklona była jedna se ścian, by uzyskać boczne światło i gdzie wisiały kotary ograniczające jego dopływ.

Jestem pod wrażeniem tego, jak szczegółowa jest ta miniaturka – i nie mówię tu o deskach na parkiecie. Przyjrzyjcie się kompendium aparatu wielkoformatowego – obiektyw, pomarszczony miech i cały statyw – coś pięknego! Co więcej – Ali nawet zrobił miniaturkę oprawionego zdjęcia.

Żeby dobrze odwzorować studio, Ali przeszukał setki stron internetowych i książek. Znalazł niestety tylko kilka czarno-białych zdjęć pokazujące ówczesne atelier. Dodatkowo artysta studiował stare fotografie, dzięki którym mógł określić skąd padało światło i jakie rekwizyty, tła i tym podobne, zostały wykorzystane. Model, który widzicie jest wypadkową wszystkich danych, które udało mu się zgromadzić.

Jeśli chcecie podziwiać inne prace Aliego, odwiedźcie jego Facebooka, Instagrama lub Behance.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)