Artysta ożywia znane osoby. Tworzy modele 3D ze zdjęć, rzeźb i obrazów

Fryderyk Chopin
Fryderyk Chopin
Źródło zdjęć: © © Hadi Karimi / [Instagram](https://www.instagram.com/hadikarimi.art/)
Marcin Watemborski

04.12.2020 12:58, aktual.: 04.12.2020 13:58

Fotrealistyczne grafiki, które przedstawiają historyczne postacie to coś, co zdecydowanie spodoba się każdemu portreciście. Na modelach 3D autorstwa Hadiego Karmi widać doskonałe operowanie światłem i perspektywą. To praca na piątkę z plusem!

Hadi Karimi jest grafikiem specjalizującym się w tworzeniu trójwymiarowych portretów w programach takich, jak: zBrush, Maya i innych. Jego prace przykuwają spojrzenie dzięki niesamowitej szczegółowości oraz doskonałemu otworzeniu postaci znajdujących się na nich. Przeważnie są to nieżyjące już osoby znane z kart historii.

Każda z grafik Hadiego odznacza się również doskonałym zrozumieniem światła. To, jak rozkłada się ono na teksturach sprawia, że te dzieła wyglądają niemal jak wysokiej klasy portrety lub obrazy. Artysta opracowuje je na podstawie historycznych zdjęć, obrazów oraz rzeźb.

Po to, by dodać realizmu swoim pracom, Hadi stara się odnaleźć informacje na temat strojów, które mają na sobie jego bohaterowie – nie tylko w kwestii dobrania odpowiedniego koloru, ale też kroju i materiału. Ma to ogromne znaczenie dla końcowego dzieła, które ma jak najwierniej oddawać portretowaną w 3D osobę. Jednocześnie Hadi przed wymodelowaniem końcowego wizerunku swojego bohatera przegląda liczne materiały referencyjne – z młodości i starości danej postaci, i w ten sposób tworzy niejako uśrednioną wersję.

Głównym tematem prac grafika są zmarli artyści. Wśród nich zobaczymy m.in.: Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina, Marilyn Monroe, Freddiego Mercury’ego, Davida Bowie, Franza Schuberta, Johana Brahmsa czy Audrey Hepburn.

Więcej doskonałych grafik znajdziecie na Instagramie Hadiego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)