Artysta ożywił zdjęcia sprzed 100 lat w genialnej animacji

Artysta ożywił zdjęcia sprzed 100 lat w genialnej animacji

Artysta ożywił zdjęcia sprzed 100 lat w genialnej animacji
Źródło zdjęć: © © Alexey Zakharov / [Vimeo](https://vimeo.com/160024074)
Marcin Watemborski
12.08.2016 06:44, aktualizacja: 12.08.2016 08:44

„The Old New World” to krótki film do którego wykorzystane historyczne zdjęcia. To właśnie na ich podstawie Alexey Zakharov mógł odtworzyć wierny obraz Nowego Jorku, Bostonu, Detroit czy Waszyngtonu z początku XX wieku.

Alexey Zakharov to rosyjski fotograf i animator, któremu troszkę się poszczęściło i znalazł stare zdjęcia amerykańskich miast. Według strony Shorpy, te zdjęcia pokazują Nowy Jork, Boston, Detroit i Waszyngton w przedziale lat 1900-1940.

Ta foto-animacja pozwala odbiorcy na przeniesienie się w przeszłość za pomocą małej streampunkowej maszyny, która jest pokazana na początku. Zahharov mówi, że „największym dokonanie w tym filmiku jest stworzenie ruchu kamery, opartego na zdjeciach”.

Obraz
© © Alexey Zakharov / [Behance](https://www.behance.net/gallery/35310703/TheOldNewWorldPhotobasedanimationproject)

I faktycznie, coś w tym jest. Spójrzcie na te ruchome obrazki – widać, jak z historycznego kawałka papieru zmieniają się w tętniące życiem miasta. Robotnicy zaczynają pracować, samochody cicho warczeć, a ludzie żyją według swojego rutynowego planu dnia.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Projekt takie jak ten pozwalają nam się odnieść do historycznych wydarzeń, albo nawet mogą pomóc w wizualizacji badań antropologicznych. Jeśli animator miałby dodatkowo wyniki takowych, można by idealnie odtworzyć to, jak wyglądało ówczesne życie. Szczegóły tego, jak powstał projekt - możecie zobaczyć na Behance artysty.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)