Artysta ożywił zdjęcia sprzed 100 lat w genialnej animacji

Artysta ożywił zdjęcia sprzed 100 lat w genialnej animacji
Źródło zdjęć: © © Alexey Zakharov / [Vimeo](https://vimeo.com/160024074)
Marcin Watemborski

12.08.2016 06:44, aktual.: 12.08.2016 08:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

„The Old New World” to krótki film do którego wykorzystane historyczne zdjęcia. To właśnie na ich podstawie Alexey Zakharov mógł odtworzyć wierny obraz Nowego Jorku, Bostonu, Detroit czy Waszyngtonu z początku XX wieku.

Alexey Zakharov to rosyjski fotograf i animator, któremu troszkę się poszczęściło i znalazł stare zdjęcia amerykańskich miast. Według strony Shorpy, te zdjęcia pokazują Nowy Jork, Boston, Detroit i Waszyngton w przedziale lat 1900-1940.

Ta foto-animacja pozwala odbiorcy na przeniesienie się w przeszłość za pomocą małej streampunkowej maszyny, która jest pokazana na początku. Zahharov mówi, że „największym dokonanie w tym filmiku jest stworzenie ruchu kamery, opartego na zdjeciach”.

Obraz
© © Alexey Zakharov / [Behance](https://www.behance.net/gallery/35310703/TheOldNewWorldPhotobasedanimationproject)

I faktycznie, coś w tym jest. Spójrzcie na te ruchome obrazki – widać, jak z historycznego kawałka papieru zmieniają się w tętniące życiem miasta. Robotnicy zaczynają pracować, samochody cicho warczeć, a ludzie żyją według swojego rutynowego planu dnia.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Projekt takie jak ten pozwalają nam się odnieść do historycznych wydarzeń, albo nawet mogą pomóc w wizualizacji badań antropologicznych. Jeśli animator miałby dodatkowo wyniki takowych, można by idealnie odtworzyć to, jak wyglądało ówczesne życie. Szczegóły tego, jak powstał projekt - możecie zobaczyć na Behance artysty.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)