Artysta tnie aparaty na części, by stworzyć z nich wyjątkowe rzeźby

Artysta tnie aparaty na części, by stworzyć z nich wyjątkowe rzeźby12.02.2021 18:24
Artysta tnie aparaty na części, by stworzyć z nich wyjątkowe rzeźby
Źródło zdjęć: © © Fabien Oefner / [Instagram](https://www.instagram.com/fabianoefner/)

Widzieliśmy już wiele pomysłów na wykorzystanie aparatów w sztuce. Niektóre z nich skończyły jako lampki nocne, inne natomiast zgnieciono pod prasą i sfotografowano. Fabien Oefner patrzy na sprzęt inaczej. Jego Instagram jest pełny niecodziennych rzeźb z pociętych aparatów.

Twórczość Fabiena Oefnera wzbudza w internautach bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony jego rzeźby są bardzo interesujące i pozwalają lepiej poznać przedstawione przedmioty. Z drugiej zaś – zobaczymy tam nierzadko bardzo drogi sprzęt fotograficzny, który został brutalnie rozczłonkowany. Prawdziwy koszmar miłośników aparatów!

Bez względy na to, czy pod nóż poszedł zabytkowy Rolleiflex czy droga Leica, interesujące jest podejście Fabiena. Artysta jest bardzo precyzyjny. Niektóre z jego prac przypominają skany, jakie robi tomograf badając mózg. Patrząc na rzeźby, możemy dostrzec wiele interesujących szczegółów. Poza tym – minimalistyczna ekspozycja to prawdziwa uczta dla zmysłów.

Oprócz cięcia prawdziwych aparatów, Oefner wykonuje wiele odlewów i modeli. Jego ukochanym aparatem jest tradycyjna Leica M6, która doczekała się wielu interesujących odsłon. Przyznacie, że coś takiego na półce ze sprzętem wyglądałoby cudownie.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (1)