Artystka odwiedza zamarznięty Bajkał od lat. Jej zdjęcia są zachwycające

Artystka odwiedza zamarznięty Bajkał od lat. Jej zdjęcia są zachwycające

Artystka odwiedza zamarznięty Bajkał od lat. Jej zdjęcia są zachwycające
Źródło zdjęć: © © Kristina Makeeva / [Instagram](https://www.instagram.com/hobopeeba/)
Marcin Watemborski
03.04.2020 12:21, aktualizacja: 03.04.2020 14:21

Bajkał jest jednym z najgłębszych jezior świata. Gdy przychodzi zima, warstwa lodu ma od kilkudziesięciu centymetrów do ponad metra, co sprawia, że spokojnie można się po niej poruszać. Artystka z Rosji wykorzystuje to zjawisko każdego roku, pokazując światu niesamowite prace.

Kristina Makeeva to rosyjska fotografka artystyczna, która specjalizuje się w bajkowych zdjęciach portretowych oraz mody. W jej portfolio znajdziemy wiele widowiskowych prac, które przeważnie pokazują piękne kobiety w rozłożystych sukniach na tle zapierających dech w piersi krajobrazów.

Wśród przepięknych gór i innych widoków nie zabrakło również zdjęć zimowych. Te Kristina co roku robi w okolicach jeziora Bajkał, które potrafi mocno zamarznąć. Tafla lodu może mieć spokojnie ponad metr grubości, co sprawia, że poruszanie się po niej jest po prostu bezpieczne, więc artystka nie musi bać się o to, czy za chwilę nie pęknie.

Na zdjęciach Makeevy tradycyjnie zobaczymy przepiękne kobiety w niecodziennych stylizacjach, ale sceneria robi robotę. Wystarczy spojrzeć na nieregularne rozmieszczenie bąbelków powierza w zamarzniętej wodzie lub pęknięcia, tworzące ciekawe wzory. To dodatkowa praca dla fotografa, który musi dobrze przyjrzeć się temu, co fotografuje, by kompozycja nie raziła w oczy.

Szczerze zazdroszczę Kristinie możliwości pracy w takich warunkach. Tak bajkowe zdjęcia w portfolio to gwarancja sukcesu na scenie międzynarodowej, a przy okazji cudowna pamiątka dla modelek.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie artystki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)