Audubon Photography Awards 2020, czyli genialne zdjęcia ptaków

Audubon Photography Awards 2020, czyli genialne zdjęcia ptaków

Audubon Photography Awards 2020, czyli genialne zdjęcia ptaków
Źródło zdjęć: © © Joanna Lentini / Audubon.org / Grand Prize
Marcin Watemborski
09.07.2020 10:24, aktualizacja: 09.07.2020 12:24

Co roku konkurs Audubon Photography Awards zrzesza miłośników ornitologii. Fotografowie starają się ująć nie tylko piękne pozy ptaków, ale również rzadkie gatunki. W tegorocznej edycji zwyciężyło podwodne zdjęcie nurkującego kormorana, ale inne również zasługują na uwagę.

National Audubon Society ogłosiło zwycięzców konkursu Audubon Photography Awards 2020, skoncentrowanego wokół fotografii ptaków. Wyróżnione zdjęcia zostały wybrane spośród ponad 6000 zdjęć z 50 stanów USA oraz 7 kanadyjskich prowincji. Współzawodnictwo koncentruje się wokół wszelkiego rodzaju ptaków – dużych i małych, wodnych i lądowych.

Główna nagroda trafiła w ręce Joanny Lentini z Nowego Jorku, która zaprezentowała przepiękne zdjęcie kormorana rogatego (Phalacrocorax auritus) nurkującego w okolicach miasta Los Islotes w Meksyku (widoczne na górze artykułu). Te ptaki charakteryzują się długą szyją, małą głową i ciemnym upierzeniem. Wbrew pozorom nie są aż tak duże, aczkolwiek spore – rozpiętość ich skrzydeł sięga do 137 cm, a waga do 2100 gramów, a nawet więcej. Żyją głownie w okolicach jezior i rzek północnej oraz środkowej części Ameryki Północnej, a zimują wzdłuż środkowych i południowych wybrzeży.

Fotografka wyznaje, że spędziła wiele godzin pod wodą obserwując lwy morskie i nigdy nie uświadczyła w okolicy zatoki La Paz kormoranów. Była zachwycona, gdy podczas podglądania zabaw lwów morskich, jej oczom ukazały się nurkujące za pożywieniem ptaki. Jak wspomina Joanna – niestety żaden z bohaterów jej obserwacji nie złowił ani jednej pływającej niedaleko sardynki, a szkoda. Inne zwierzęta natomiast patrzyły na wszystko z zaciekawieniem.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Oprócz nagrody głównej zostały wyłonione najlepsze prace w kategoriach: Profesjonaliści, Amatorzy, Młodzież i 2 specjalnych. Wszystkie zdjęcia możecie obejrzeć na stronie internetowej współzawodnictwa.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)