Aurora HDR - nowe oprogramowanie dedykowane specjalnie do fotografii HDR

Aurora HDR - nowe oprogramowanie dedykowane specjalnie do fotografii HDR

Aurora HDR
Aurora HDR
Marcin Falana
10.11.2015 13:09, aktualizacja: 26.07.2022 19:26

Firma Macphun zaprezentowała aplikację Aurora HDR, która została stworzona we współpracy z Treyem Ratcliffem, który jest ekspertem w tej dziedzinie. Czy powstała aplikacja po którą sięgną fotografowie zafascynowani fotografią High Dynamic Range?

Macphun to firma produkująca oprogramowanie. We współpracy z Treyem Ratcliffem - fotografem specjalizującym się w zdjęciach HDR, autorem popularnego bloga o fotografii www.stuckincustoms.com, firma stworzyła nową aplikację Aurora HDR. Nie trudno się samemu domyślić, że program jest dedykowany do fotografii typu HDR.

Aurora HDR to oprogramowanie, które nie tylko łączy zdjęcia wykonane na różnych ekspozycjach, pozawala też na dostosowanie tonów, oferuje warstwy i pędzle, odszumianie HDR, specjalny efekt glow, krzywe i specjalne ustawienia dla HDR-ów. Poza tym Aurora HDR oferuje filtry kolorowe, umożliwa pracę na zaznaczeniach i obsługuje pliki w formacie RAW, JPEG TIFF i PSD i wiele innych funkcji oraz narzędzi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Macphun zapewnia, że program umożliwia tworzenie zarówno umiarkowanych efektów HDR, które prezentują się naturalnie dla ludzkiego oka, jak i bardziej ekstremalnych, które zazwyczaj są kojarzone ze zdjęciami HDR. Możemy pracować manualnie albo skorzystać z istniejących szablonów np. do krajobrazu czy fotografii miejskiej.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Program będzie dostępny tylko na komputery Mac, w wersji samodzielnej albo jako wtyczka do Adobe Photoshop albo Lightroom. Aplikację będziecie mogli kupić od 19 listopada 2015 roku w cenie 99 dolarów. Zamówienia można składać jeszcze przed tym terminie w cenie promocyjnej 89 dolarów.

Używacie tego rodzaju programów czy ograniczacie się do składania HDR-ów w Photoshopie?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)