Aurora Night Vision - kamerka, która pozwoli ci nagrywać w świetle księżyca

Aurora Night Vision - kamerka, która pozwoli ci nagrywać w świetle księżyca

Aurora Night Vision - kamerka, która pozwoli ci nagrywać w świetle księżyca
Monika Homan
30.07.2018 07:12, aktualizacja: 26.07.2022 17:55

Kamerki sportowe zwykle nie radzą sobie najlepiej w słabym oświetleniu. Nowa kamera SiOnyx’s Aurora Night Vision jest inna. Stworzona została do filmowania w nocy i w tej kwestii radzi sobie świetnie.

Założona w 2006 roku przez Profesora Erica Mazura i Dr. Jamesa Carey’a firma SiOnyx’s wprowadza na rynek sportową kamerę noktowizyjną - Aurora Night Vision. Jak sama nazwa wskazuje Aurora świetnie radzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych.

Aurora Night Camera vs GoPro

Na filmie możecie zobaczyć jak radzi sobie kamera podczas nocnych ujęć w porównaniu z GoPro Hero 5. W tej kwestii niewątpliwie Aurora rozkłada GoPro na łopatki. Obraz z kamery jest porównywalny do tego, co widzi ludzkie oko. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu większego, niż w innych kamerach czujnika Ultra Low Light CMOS i jasnego obiektywu 16 mm f/1.4.

Aurora jednak przegrywa z GoPro w przypadku nagrywania w dzień oraz pod względem cenowym. Kamera SiOnyx’s będzie kosztować 799 dolarów (obecnie można ją kupić za 719 dolarów w przedsprzedaży). Nagrywa w rozdzielczości 720 p, do 60 klatek na sekundę - za tę cenę można by spodziewać się czegoś więcej.

Aurora Goes Where You Go, Day, Night or In Water

Pomimo tego, że przygrywa pod wieloma względami z dostępnymi na rynku kamerami, trzeba przyznać, że nocne zdjęcia wykonane Aurorą robią wrażenie i z pewnością jest to początek czegoś nowego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)