Autographer – gadżet dla nałogowych pstrykaczy

Autographer – gadżet dla nałogowych pstrykaczy

© PetaPixel
© PetaPixel
Olga Drenda
26.09.2012 07:21, aktualizacja: 26.07.2022 20:26

Autographer powstał z myślą o tych, którzy lubią fotografować wszystko, co tylko się da. Nie wymaga nawet naciskania.

[solr id="fotoblogia-pl-60104" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/2073,bajkowe-krajobrazy-z-cukru-i-waty-galeria" _mphoto="matthew-albanese6-60104--63ba4f3.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2184[/block]

Autographer został zaprojektowany jako alternatywa dla Google Glass. Pozwala dokumentować na zdjęciach wszystko, co robimy, i nie wymaga przy tym żadnego wysiłku ze strony użytkownika – w ciągu jednego dnia może, na podstawie ustalonych algorytmów, samodzielnie wykonać do 2000 zdjęć. Innymi słowy, da się za jego pomocą zrobić time-lapse z przejażdżki rowerem, wyprawy do kiosku albo robienia kolacji.

[solr id="fotoblogia-pl-60171" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/2068,dlaczego-olympus-om-d-e-m5-to-najlepszy-aparat-mikro-cztery-trzecie" _mphoto="olympus-om-d-0065-60171--be7c765.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2185[/block]

© PetaPixel
© PetaPixel

Autographer jest wyposażony w pięć czujników: magnetometr, czujnik koloru, detektor podczerwieni, przyspieszeniomierz i czujnik temperatury. Ma 5-megapikselową matrycę, moduł GPS, Bluetooth, 8 GB pamięci i 136-stopniowy obiektyw szerokokątny. Urządzenie przypięte do ubrania pstryka samo, choć manualna obsługa również jest możliwa. Autographer jest oczywiście kompatybilny z odpowiednią aplikacją, która pozwala dzielić się zdjęciami w Sieci.

© PetaPixel
© PetaPixel

Zbędny gadżet dla uzależnionych od portali społecznościowych, a może mimo wszystko interesujący wynalazek? Dzisiaj przecież z ciekawością przyglądamy się zdjęciom „zwykłego życia” sprzed kilkudziesięciu lat, interesuje nas, jak żyli ludzie na co dzień, a muzea i antykwariaty poszukują cennych dokumentów przeszłości. Dzięki dzisiejszej manii fotografowania nasze wnuki będą miały sporo materiału do przejrzenia.

Premiera urządzenia zaplanowana jest na listopad.

Źródło: PetaPixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)