Michał Janiszewski chce pokazać piękno polskich gór, ale potrzebuje naszego wsparcia

Michał Janiszewski chce pokazać piękno polskich gór, ale potrzebuje naszego wsparcia

Michał Janiszewski chce pokazać piękno polskich gór, ale potrzebuje naszego wsparcia
Marcin Watemborski
27.06.2017 10:36, aktualizacja: 26.07.2022 18:27

Michał Janiszewski to fotograf i filmowiec specjalizujący się w filmach poklatkowych. Śmiało można powiedzieć, że jego prace wchodzą do polskiej czołówki tego gatunku. Tym razem autorowi przydałaby się mała pomoc w realizacji. Pomożecie?

Michał Janiszewski ma na swoim koncie kilka projektów, które odbiły się głośnym echem w świecie fotografii. Są to kolejno: ”Warszawa 2104 Timelapse – miasto wiecznie żywe”, ”Warsaw 2015 Skymovie – city from the air” oraz ”Warsaw 2016 – music of the city”. Każdy z nich doczekał się kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy wyświetleń na YouTube, a ”Warsaw 2016…” to dzieło pokazywane nawet w warszawskim metrze.

Nowy projekt Michała Janiszewskiego będzie pokazywał inny rejon Polski. Tym razem przyszedł czas na góry – różnorodne i tajemnicze. Janiszewski chce odkryć piękno polskich szczytów zupełnie na nowo i pokazać je tak, jak jeszcze nigdy nikt nie pokazał. Fotograf zaczął już prace nad projektem, lecz oczywiście pojawiły się liczne problemy.

WARSZAWA 2014 TIMELAPSE

W 2015 roku, po 2-tygodniowym wyjeździe, okazało się, że praktycznie cały zgromadzony materiał musiał wylądować w koszu ze względu na problemy z mechaniczną pracą sterownika. Te kilka poruszonych klatek okazało się niestety być kluczowymi dla całości.

Warsaw 2015 Skymovie - Warszawa z lotu ptaka (4K)

Michał Janiszewski potrzebuje jednak odrobiny pomocy przy realizacji projektu. Możecie go wesprzeć za pośrednictwem portalu Pomagam.pl. Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu "Rytm gór".

Warsaw 2016 - music of the city... (4K timelapse) | Warszawa 2016

Porażka jednak nie zniechęciła Janiszewskiego do podjęcia kolejnej próby. Fotograf chce wrócić w góry. Łącznie przewiduje 14 dni zdjęciowych, podczas których każdorazowo będzie spędzał około 20 godzin w terenie z 60-kilogramowym sprzętem ze sobą. W założeniu ma powstać od 8 do 10 tysięcy zdjęć, które później zostaną poddane zaawansowanej obróbce. Premierę filmu Michał planuje na wrzesień/ październik 2017 roku.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)