Autor znanego zdjęcia Berniego Sanders nie zamierza się nim chwalić w portfolio

Autor znanego zdjęcia Berniego Sanders nie zamierza się nim chwalić w portfolio

Autor znanego zdjęcia Berniego Sanders nie zamierza się nim chwalić w portfolio
Marcin Watemborski
25.01.2021 10:01, aktualizacja: 26.07.2022 14:34

Kadr, na którym zobaczymy senatora Berniego Sandersa siedzącego samotnie na krześle w rękawiczkach i maseczce obiegł cały świat. Nie stało się to jednak za sprawą wymowności samego zdjęcia, a jego memiczności. Wstawianie postaci senatora w przypadkowe miejsca znacznie rozbawiło internautów.

Zdjęcie z senatorem Bernim Sandersem w roli głównej to sprawka Brendana Smialowskiego. Fotograf o polsko-brzmiącym nazwisku jest wolnym strzelcem, lecz jego kadr znalazł się w tak wielkich agencjach, jak AFP czy Getty Images. Kadr został wykonany podczas inauguracji Joe Bidena na prezydenta USA, a Sanders siedział oddalony od innych uczestników wydarzenia w płaszczu, grubych rękawiczkach i maseczce. Wyglądał, jakby trochę przysypiał.

Fotografia bardzo szybko stałą się powodem do żartów. Internauci wycinali ze zdjęcia postać Sandersa i wklejali w różne niecodzienne sytuacje. Sieć została dosłownie zalana śmiesznymi obrazkami z senatorem. Co więcej – sam senator postanowił wykorzystać zabawne zdjęcie do szczytnych celów. Na jego stronie internetowej można kupić bluzę z wyciętym wizerunkiem Sandersa, a zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na fundację charytatywną Meals on Wheels Vermont.

Zrzut ekranu ze strony Getty Images.
Zrzut ekranu ze strony Getty Images.

Tak naprawdę zdjęcie Sandersa nie było celem Brendana Smialowskiego. Fotograf polował na kadry z innymi politykami, ale po zauważeniu pozy senatora nie mógł się powstrzymać. Oczywiście fotoreporter zdaje sobie sprawę z tego, że kadr nie jest idealny kompozycyjnie, ale pokazuje ciekawą chwilę.

Twórca zdjęcia tłumaczy, że nie zamierzał zrobić zdjęcia, które stanie się memem, a chciał jedynie uchwycić moment. W swoim tłumaczeniu zwraca uwagę na to, że nie jest to zdjęcie, które z chęcią zamieści w portfolio, ze względu na jego walory estetyczne, a właściwie ich brak.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)