Autystyczny 15-latek robi genialne zdjęcia modeli samochodów. Ma w tym ogromną wprawę

Autystyczny 15-latek robi genialne zdjęcia modeli samochodów. Ma w tym ogromną wprawę

Anthony Ryan Schmidt z modelem samochodu. Autystyczny 15-latek jest objawieniem fotografii.
Anthony Ryan Schmidt z modelem samochodu. Autystyczny 15-latek jest objawieniem fotografii.
Źródło zdjęć: © Instagram
Marcin Watemborski
21.03.2023 10:30

Anthony Ryan Schmidt ma 15 lat i urodził się z autyzmem. Mimo tego, że codzienna komunikacja z nim jest utrudniona, chłopiec odnalazł pasję w fotografowaniu samochodów. Używa do tego modeli aut oraz smartfona. Jego wprawne oko potrafi niesamowicie zagrać perspektywą, a efekt bija na głowę wielu profesjonalistów.

Historia Anthony’ego Ryana Schmidta przykuła naszą uwagę pół roku temu, gdy starszy fotograf podarował mu kampera, by autystyczny chłopiec mógł lepiej poznać samochody, które uwielbia fotografować. Matka Anthony’ego mówi, że fotografowanie modeli aut go uspakaja. Miniaturowe pojazdy wpływają na niego niezwykle kojąco.

Anthony uwielbia samochody i ma do nich niezłe oko. Wszystkie jego kadry opierają się na stworzonych przez niego miniaturowych planach zdjęciowych, które wpasowuje w otaczającą go rzeczywistość. Umiejętność gry perspektywą chłopca sprawia, że końcowe zdjęcia wyglądają, jakby był na nich prawdziwe samochody, a nie modele. Mimo tego, że Anthony wykorzystuje do fotografowania smartfona, jego prace wyglądają bardzo profesjonalnie. Wkłada w nie całe serce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kiedy pierwszy raz pisaliśmy o Anthonym, jego konto na Instagramie obserwowało niespełna 50 tys. osób. Dziś jest ich ponad 130 tys. Historia młodego fotografa z autyzmem łapie za serce tysiące ludzi z całego świata. Blisko 850 tys. wspiera go na TikToku, gdzie możemy zobaczyć filmy zakulisowe z realizacji zdjęć oraz końcowy efekt. Przyznajemy z ręką na sercu, że niejednokrotnie złapaliśmy się na tym, że nie rozpoznaliśmy, że mamy do czynienia z miniaturami wozów i zastanawialiśmy się, jakim cudem Anthony’emu udało się dotrzeć do tak niesamowitych pojazdów.

Pasja autystycznego chłopca zaczęła się, gdy miał 6 lat, więc ma już bogate doświadczenie. 15-latka wspiera jego matka na każdym kroku. Na półkach w pokoju Anthony’ego są dwa spore albumy fotograficzne, w których znalazły się jego najlepsze prace. Pierwszy z nich został wydany po tym, jak udało mu się zebrać 45 tys. dolarów na wydanie książki.

Czy Anthony jest młodą gwiazdą fotografii? Bez dwóch zdań! Z zaciekawieniem obserwujemy rozwój jego kariery fotograficznej i wspieramy go całym sercem. Jesteśmy ciekawi, jakie prace przedstawi za jakiś czas. Wierzymy, że kiedyś praca z miniaturami zamieni się na profesjonalną fotografię motoryzacyjną, a wtedy już świat będzie stał przed nim otworem.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)