Autystyczny chłopiec został twarzą marki modowej. Polacy ją uwielbiają

Autystyczny chłopiec został twarzą marki modowej. Polacy ją uwielbiają
Źródło zdjęć: © © James Zebedee Talent / Forum
Konrad Siwik

03.06.2022 12:53, aktual.: 26.07.2022 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

James Mabellan z Greenwich w Anglii rozpoczął karierę modela w lipcu 2021 r., gdy został zauważony na zakupach ze swoją matką Dior Marbellan. Poznajcie siedmioletniego chłopca z autyzmem, który przełamuje stereotypy, stając się najnowszą twarzą marki Primark.

Siedmioletni James Mabellan z Greenwich w południowo-wschodnim Londynie rozpoczął karierę modela w lipcu 2021 roku po tym, jak został wypatrzony podczas zakupów ze swoją mamą, 42-letnią Dior Mabellan. Jego żywiołowa osobowość i odważny styl przyniosły mu tę ekscytującą szansę.

Odkąd zdiagnozowano u niego autyzmu w wieku zaledwie dwóch lat, młody pasjonat mody musiał wiele przejść, by pomimo choroby normalnie funkcjonować i bawić się ze swoimi rówieśnikami. Teraz ten mały supergwiazdor zdobywa sławę, pozując dla największych brytyjskich marek, takich jak Primark i Lego.

Un niño de 7 años se convierte en el primer modelo autista de Primark

"To wspaniałe widzieć, że świat mody staje się coraz bardziej inkluzywny. Stopniowo będziemy mogli oglądać modeli o różnych rozmiarach, a także osoby z różnymi zaburzeniami i syndromami" – mówi matka chłopca, Dior Marbellan.

Obecnie w Polsce działają dwa salony Primarka. Pierwszy z nich, który ruszył w sierpniu 2020 r., jest zlokalizowany w Warszawie w Galerii Młociny. Drugi uruchomiono w maju 2021 r. w Poznaniu w centrum handlowym Posnania.

Obraz
© © James Zebedee Talent / Forum

Choć ta liczba nie robi większego wrażenia, od momentu otwarcia sklepów marki Primark w Polsce stała się ona jedną z ulubionych sieci Polaków. Już teraz wiemy, że pod koniec 2023 roku ruszą dwa kolejne sklepy w centrach handlowych Magnolia Park we Wrocławiu i Manufaktura w Łodzi.

Obraz
© © James Zebedee Talent / Forum

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także