BAD – złe zdjęcia w National Geographic?

Fot. Bruce Dale /vimeo
Fot. Bruce Dale /vimeo
Łukasz Łusiak

25.12.2010 15:10, aktual.: 25.12.2010 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy da się opowiedzieć o 30 latach doświadczeń fotografa National Geographic w zaledwie 540 sekund? Zobaczcie historię BAD-a.

Bruce Dale ma przyjemność pracować dla towarzystwa National Geographic już od ponad 30 lat. W tym czasie był w ponad 75 krajach. Zadania, które wykonywał, to ciekawa paleta różnorodności: od fotografii podwodnej po lotniczą, od portretów po wspaniałe pejzaże. Na łamach czasopisma "w żółtych ramkach" opublikowano ponad 2000 jego zdjęć.

Co możemy powiedzieć na temat skrótu BAD - wbrew pozorom wcale nie oznacza on, że zdjęcia wykonywane przez bardzo doświadczonego fotografa były złe. Od czego zatem pochodzi tajemniczy skrót? W National Geographic panował zwyczaj opisywania pudełek inicjałami fotografa, a w tym wypadku mieliśmy do czynienia z Bruce'em Albertem Dale'em – w skrócie BAD.

W prezentowanym filmie BAD przedstawił zaledwie kila epizodów ze swojej bogatej, 30-letniej pracy jako fotograf. Opowiada nam między innymi o dziesięciu wyprawach do Państwa Środka, o procesie wykonywania zdjęcia-hologramu na okładkę National Geographic z okazji setnej rocznicy, o tym, jak montowano aparat podczas lotu na ogonie Jumbo Jeta. Wszystko to w trwającym niecałe 9 min filmie. 

Czy da się opowiedzieć tak bogatą 30-letnią historię w zaledwie 540 sekund? Oceńcie sami.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)