Bądź człowiekiem ze złotym aparatem. Potrzebujesz tyle, co na niezły samochód

Bądź człowiekiem ze złotym aparatem. Potrzebujesz tyle, co na niezły samochód

Bądź człowiekiem ze złotym aparatem. Potrzebujesz tyle, co na niezły samochód
Marcin Watemborski
13.06.2022 10:28, aktualizacja: 26.07.2022 13:43

Jeśli macie wątpliwości na temat luksusu, jakim jest posiadanie aparatu marki Leica, czas je ostatecznie rozwiać. Na sprzedaż trafią limitowane zestawy z korpusami i obiektywami w kolorze żółtego złota. Wśród dodatków znalazł się złoty pasek i nie tylko. Cena zwala z nóg.

Firma Leica podjęła współpracę z firmą Thai Beverage i wspólnie wypuszczają na rynek zestawy ze złotymi korpusami Leica M10-P. Mają być one uczczeniem koronacji Mahy Vajiralongkorna, znanego w Tajlandii jako król Rama X (od 2016 r.).

Limitowane zestawy wystąpią w dwóch wersjach. W pierwszej znajdziemy korpud Leica M10-P oraz obiektywy: APO Summicron 50 mm f/2 ASPH i Summilux 35 mm f/1.4 ASPH. Zamiast tradycyjnej czarnej skóry, wokół aparatu pojawi się żółta skóra krokodyla. Drugi zestaw będzie zawierał korpus owinięty w gadzią skórę w kolorze szmaragdowej zieleni oraz jeden obiektyw – APO Summicron 50 mm f/2 ASPH. Na górze aparatów znajdzie się wygrawerowana pieczęć królewska, a w polu gorącej stopki zaś numer seryjny samego aparatu i numer egzemplarza limitowanej edycji.

Obraz

Na rynek ma trafić 10 zestawów aparatu z żółtą skórą oraz 20 zestawów z zieloną . Ich ceny są szacowane na 50 tys. dolarów (ok. 216 tys. złotych) oraz 30 tys. dolarów (ok. 130 tys. złotych). Jeśli te informacje się potwierdzą, będziemy mieli do czynienia z najdroższymi dotychczas fabrycznymi zestawami aparatów marki Leica.

Po to, by jeszcze lepiej można było poczuć ekstrawagancję, zestawy zostaną zapakowane w piękne drewniane pudełka z kluczykiem, na górze których znajdą się symbole królewskie Tajlandii. Przy takich luksusach nie można zapomnieć o certyfikatach prawdziwości. Każdy z nich będzie podpisany przez wysokich prezesa Thai Beverage, prezesa Leica Camera AG oraz znanego członka zarządu Leiki doktora Andreasa Kaufmana.

Obraz

Na tę chwilę nie wiadomo, jak będzie można wejść w posiadanie limitowanych zestawów.

Obraz
Obraz

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)