Bardzo amerykański bielik. Zwinął pizzę z pepperoni i odleciał w dal

Bardzo amerykański bielik. Zwinął pizzę z pepperoni i odleciał w dal14.03.2023 10:53
Fotograf ujął polowanie bielika na kawałek pizzy z kiełbasą.
Fotograf ujął polowanie bielika na kawałek pizzy z kiełbasą.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Douglas Gemmell

Pewien fotograf ujął dość zabawną chwilę. Na jego zdjęciu zobaczymy pokaźnego przedstawiciela bielika amerykańskiego, który wykazał się sporym zamiłowaniem do pizzy. Ciekawe, czy lubi też hawajską.

Doug Gemmell sfotografował bielika amerykańskiego w stanie Connecticut. Na zdjęciu widzimy ptaka, który upolował kawałek pizzy z kiełbasą pepperoni. To zdecydowanie nie jest jego podstawowe jedzenie, lecz fotograf wcale nie był zaskoczony sytuacją.

Artysta udał się do Wethersfield Cove po to, by zrobić kilka zdjęć bielików. Zależało mu na dynamicznych ujęciach. Doug marzył o fotografiach podczas polowania na ryby lub wspólnej zabawy w powietrzu. Gemmell chodził cały czas w okolicach wody z nadzieją na kadry rodem z filmów przyrodniczych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić smartfon Vivo X90 Pro?

Z opowieści fotografa wynika, że jedna ze ścieżek prowadzi do parkingu lokalnego wydziału komunikacji. Nad niemal pustym placem jest spora przestrzeń wolnego nieba, co sprawia, że robienie tam zdjęć jest bardzo wygodne. Doug stanął na jednej z ławek i obserwował zbliżającego się bielika, który wyciągał szpony ku ziemi, by złapać ofiarę.

Udało się! Bielik (bardzo) amerykański upolował kawałek pizzy, o który biły się też miejscowe wrony. Fotograf mówi, że nie wie, czy ptak faktycznie go zjadł, ponieważ te jastrzębiowate najpierw łapią szponami jakiś przedmiot, a dopiero później mu się przyglądają.

Gemmel zrobił interesujące zdjęcia, korzystając z lustrzanki cyfrowej z matrycą APS-C Nikon D500 oraz obiektywu 200-500 mm.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)