Bardzo bliskie spotkanie z niedźwiedziem polarnym. Próbował dostać się do mężczyzny

Bardzo bliskie spotkanie z niedźwiedziem polarnym. Próbował dostać się do mężczyzny
Źródło zdjęć: © © BBC Earth / [YouTube](https://youtu.be/RJra0fcMsVU)
Monika Homan

31.12.2018 08:13, aktual.: 26.07.2022 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bardzo bliskie spotkanie z niedźwiedziem polarnym miał filmowiec ze Szkocji. Na szczęście od wielkich kłów i pazurów oddzielała go solidna szyba specjalnie zaprojektowanej kabiny. Pomimo tego, scena wyglądała przerażająco, a zwierzę uparcie próbowało dostać się do środka.

Filmowiec BBC, Gordon Buchanan, w ramach swojego ostatniego projektu obserwował rodzinę niedźwiedzi polarnych. Stara się zbliżyć do zwierząt na tyle, na ile jest to możliwe. W jednym z ostatnich filmów, które opublikowało BBC Eartch doszło do naprawdę bliskiego spotkania. Gdyby nie chroniąca filmowca kabina, pewnie skończyłoby się ono tragicznie.

Na filmie widać, jak niedźwiedź próbuje dostać się do mężczyzny z każdej możliwej strony wykorzystując pazury, kły i ciężar swojego ciała. Ten film pokazuje, jak silne i potężne są niedźwiedzie polarne. Na szczęście specjalnie zaprojektowana klatka uchroniła Gordona przed bezpośrednim kontaktem z ciekawskim i zapewne głodnym zwierzęciem.

Niedźwiedzie polarne uznawane są za jedne z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie. Większość dzikich gatunków raczej unika człowieka, jednak w przypadku niedźwiedzi polarnych, możemy znaleźć się nawet w ich menu.

Gordon zachował się zaskakująco spokojnie, choć w pewnym momencie na jego twarzy widać było przerażenie. Wcale się nie dziwię, bo niedźwiedź był naprawdę zdeterminowany.

[h4][url=https://slack-redir.net/link?url=https%3A%2F%2Fwww.research.net%2Fr%2FKT98DX9] Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)