Bartosz Skowron ? czadowa fotografia koncertowa [galeria]

Bartosz Skowron ? czadowa fotografia koncertowa [galeria]

Bartek Skowron
Bartek Skowron
P F
02.10.2010 07:02, aktualizacja: 02.10.2010 09:02

Na Fotoblogii czas na fotografię koncertową w czystej formie. Bartosz Skowron jest jednym z czołowych polskich fotografów zajmujących się tą tematyką. Jego zdjęcia są dynamiczne, ostre, pełne emocji oraz łamią wszelkie standardy.

Tym, co wyróżnia jego fotografię, jest niesamowity dynamizm. Zgodnie z mottem Roberta Cappy, aby zdjęcie było udane, trzeba podejść dostatecznie blisko. Bartek niemal dotyka obiektywem fotografowanych muzyków, jest zawsze w centrum wydarzeń i - co najważniejsze - potrafi uchwycić wyjątkowy moment podczas koncertowego szaleństwa.

Fotografie Bartka są znane w całej Europie. Jest on członkiem międzynarodowego kolektywu skupiającego fotografów koncertowych Face The Show. W ramach tej grupy był uczestnikiem kilku zbiorowych wystaw oraz dorobił się wielu publikacji w znanych magazynach muzycznych.

Bartkowi nie są obce inne dziedziny fotografii. Od niedawna zajmuje się intensywnie reportażem. Efekty tego zainteresowania można oglądać na jego blogu far from breaking!, w którym autor na zdjęciach dokumentuje swoje życie codzienne.

Jak twierdzi fotograf, sprzęt ma dla niego drugorzędne znaczenie. Pracuje zarówno na profesjonalnych lustrzankach, jak i zwykłych aparatach kompaktowych. Nieobca jest mu technika analogowa, kilka projektów zrealizował wyłącznie na czarno-białych negatywach. Jest także zagorzałym przeciwnikiem nadmiernych modyfikacji fotografii w programach graficznych.

Treść zdjęcia powinna bronić się sama, bez dodawania idei, jaką techniką oraz na którym filmie zostało ono wykonane.

Zdjęcia Bartka można zobaczyć na:


Chcesz, abyśmy przedstawili Twoje portfolio na Fotoblogii? Napisz do nas na redakcja@fotoblogia.pl! Ruszamy z cyklem prezentującym zdjęcia interesujących polskich i zagranicznych fotografów. Odpowiemy na każdy e-mail.[block position="inside"]1545[/block]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)