BBC fotografuje i nagrywa filmy... sztucznym pingwinem

BBC fotografuje i nagrywa filmy... sztucznym pingwinem

BBC fotografuje i nagrywa filmy... sztucznym pingwinem
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Watemborski
15.12.2015 08:11, aktualizacja: 26.07.2022 19:23

Maskowania i przebrania to już przeżytek. Jeśli myśleliście, że widzieliście już wszystko jeśli chodzi o sposób zdobycia dobrych zdjęć to jesteście w sporym błędzie. Zobaczcie jak BBC podeszło pingwiny.

Chick Cam, czyli zdalnie sterowana kamera na czterech kółkach świetnie sprawdza się w nagrywaniu dzikich ptaków, które wydają się nie zwracać uwagi na dziwnego nowego kolegę w swoim stadzie.

Nowy materiał dokumentalny BBC będzie miał premierę w Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii i będzie dostępny tylko przez kilka dni. Poniżej prezentujemy Wam zwiastun filmu nakręconego Chick-Camem.

Snow Chick: A Penguin's Tale - Trailer - BBC One Christmas 2015

W pierwszej fazie nagrywania materiału kamera na kółkach wpuszczona w stado pingwinów została przez nie zaatakowana. Operatorzy stwierdzili, że trzeba sięgnąć do dawnej techniki kamuflazu i zbudowali Chic Cam 1.0 – mimo tego, że wystawały z niego kółka i tak został wpuszczony w grono pisklaków, żeby mógł się wygrzać. Wersja druga została już dużo bardziej dopracowana i skuteczna.

Obraz
© Chick Cam 1.0 / © [YouTube CNN](https://www.youtube.com/watch?v=4vg0WTRbe4E)

Stworzenie atrapy pingwina, który miał nagrywać zwierzęta miało na celu obniżenie poziomu stresu u ptaków. Naukowcy zaobserwowali, że kiedy w okolicach stada znajdują się ludzie puls pingwinów przyspiesza. Zdecydowanie popieramy takie akcje. Wielkie brawa dla BBC za kreatywność!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)