Będzie kontynuacja ”Planety Ziemi” - najlepiej nagranego dokumentu w historii

Będzie kontynuacja ”Planety Ziemi” - najlepiej nagranego dokumentu w historii15.02.2019 09:20
Będzie kontynuacja ”Planety Ziemi” - najlepiej nagranego dokumentu w historii

Przypomnijcie sobie najbardziej ”epicką” scenę w historii dokumentów wideo – pogoń węży za legwanem. Ta scena pochodzi z serii ”Planeta Ziemia” na kanale BBC Earth. Władze stacji poinformowały, że będzie trzecia seria cyklu i wpuściły oficjalny zwiastun.

Cykl ”Planeta Ziemia” to bez wątpienia arcydzieło w kwestii operatorskiej i montażu. Każdy odcinek można oglądać jak film akcji i zapomnieć, że to dokument o zwierzętach. Wiele scen po prostu zapiera dech w piersi, a sposób oddawania nastroju przez odpowiedni ruch kamery i cięcia to po prostu bajka. Stacja BBC zapowiedziała właśnie kontynuację serii.

Seven Worlds, One Planet | Perfect Planet | Frozen Planet II | Green Planet | Planet Earth III

Właściwie zobaczymy dużo więcej niż tylko ”Planetę Ziemię III”. Czekają nas 4 inny tytuły: ”Jedna Planeta: Siedem Światów”, ”Idealna Planeta”, ”Zamarznięta Planeta II” oraz ”Zielona Planeta”. Wychodzi na to, że BBC chce stworzyć nowe cykle, poświęcone konkretnym tematom, miejmy nadzieję, że równie widowiskowe, co poprzednie. Wszystkie 5 programów ma być kręcone na terenie 120 krajów, a publika będzie mogła się spodziewać ”dramatów, pionierskich odkryć oraz zjawiskowych spektakli, które zmienią nasz związek z planetą”.

Wśród twórców nowych programów był Tim Laman – znany fotograf dzikiej przyrody. Odpowiadał on za zdjęcia do ”Jednej Planety...”. Oczywiście w tym programie nie zabraknie legendarnego sir Davida Attenborough, od którego głosu aż włos jeży się na głowie. Jak domyślacie się z nazwy – ekipa BBC przemierzyła 7 kontynentów i zaprezentuje je szerokiej publice. Jednym z poruszanych tematów ma być wpływ człowieka na środowisko naturalne zwierząt.

”Planeta Ziemia III” pojawi się dopiero w 2022 roku, a twórcy serii zakładają, że będzie to najbardziej ambitna produkcja dokumentalna w historii kinematografii, jaka w ogóle powstanie. Patrząc na to, jak wyglądała seria II – nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)