Bejrut: Pozowała do zdjęć ślubnych tuż przed wybuchem. Fotograf ujął wszystko

Bejrut: Pozowała do zdjęć ślubnych tuż przed wybuchem. Fotograf ujął wszystko05.08.2020 07:58
Bejrut: Pozowała do zdjęć ślubnych tuż przed wybuchem. Fotograf ujął wszystko

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które łapie za serce. Zobaczymy na nią pannę młoda, która w pełnej stylizacji pozuje do zdjęć ślubnych na sekundy przed ogromnym wybuchem chemikaliów 4 sierpnia 2020 roku.

Wybuch, do którego doszło w Bejrucie 4 sierpnia 2020 roku był ogromny. Oficjalnie wiadomo o co najmniej 78 ofiarach śmiertelnych oraz ponad 4000 rannych. Potężna eksplozja miała swój początek w pożarze magazynu portowego, gdzie były przechowywane sztuczne ognie.

Mimo tego, że na miejscu była straż pożarna nie udało się ugasić pożaru. Około godziny 18:30 czasu lokalnego doszło do ogromnej eksplozji. Uszkodzone zostały budynki w promieniu 10 km, a fala sejsmiczna miała magnitudę 3.3 w skali Richtera. Większość energii została wyrzucona w powietrze.

Główny Komendant Obrony Abbas Ibrahim poinformował, że w magazynie było około 2700 ton azotanu amonowego, które miały zostać wysłane do Afryki. Były tam również materiały wybuchowe, skonfiskowane w 2014 roku.

W przeciągu kilku godzin różne państwa zaczęły reagować. Gabi Ashkenazi, izraelski minister obrony, poinformował, że Izrael nie miał nic wspólnego z wybuchem i był on związany ze wcześniejszym pożarem, natomiast Mohammad Javad Zafir, irański minister spraw zagranicznych, zgłosił gotowość do przekazania pomocy, podobnie jak premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Swoją pomoc zaoferowały też inne państwa, w tym: Arabia Saudyjska, Izrael, Francja, Katar oraz Turcja.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)