BenQ W1220 - płaski, prosty, szerokokątny

BenQ W1220 - płaski, prosty, szerokokątny

BenQ W1220 - płaski, prosty, szerokokątny
Mateusz Gołąb
18.01.2010 12:43, aktualizacja: 02.08.2022 09:30

BenQ W1220: 12 megapikseli, 5 krotny zoom optyczny (28?140 mm), czułość do ISO 6400 (dla rozdzielczości zmniejszonej do 1280 x 960 pikseli), funkcje Smart scene, Love Portrait, Blink Detektor, Face Tracking, Smile Catch, Beauty Enhancer i Pre-composition. Oto nowy aparat kompaktowy od BenQ.

Kompaktowy BenQ W1220 to aparat, w którym literka W oznacza szerokokątny obiektyw. W tym przypadku ogniskowa zaczyna się od 28 mm, a kończy na 140 mm (w przeliczeniu na format małoobrazkowy). Daje to w efekcie zoom o 5-krotnej możliwości przybliżania.

W środku w miarę cienkiej obudowy (18,4 mm) znajduje się matryca firmowana prze Sony o rozdzielczości 12 megapikseli. Wspomagana jest ona kilkoma "inteligentnymi" funkcjami:

  • Smart Scene automatycznie rozpoznaje do ośmiu różnych scen - Pejzaż / Portret / podświetlenie tylne / podświetlenie portretu / nocne sceny / nocny portret / Macro / słońce,
  • Smart Focus automatycznie przełącza aparat w tryb makro, jeśli jest taka potrzeba
  • Smile Catch oraz Blink Detector - wspomagają uchwycenie na zdjęciu uśmiechu fotografowanej osoby lub osób,
  • Auto face tracking - pomaga uchwycić właściwą tonację skóry i koncentruje się na uchwyceniu ostrości i kompozycji twarzy fotografowanych osób (obsługuje do 10 osób w kadrze),
  • tryb Pre-Composition to kolejna zaawansowana cecha, umożliwiająca użytkownikowi wykonanie najpierw zdjęcia tła, a potem zrobienie właściwego zdjęcia ? z właścicielem aparatu na pierwszym planie - np. przez przypadkowego przechodnia.

Tryb PATM (Program, Av, Tv, Manual) pozwala użytkownikowi panować nad ustalaniem parametrów ekspozycji w zależności od potrzeb i upodobań. Tryb Program automatycznie dostraja przysłonę i szybkość migawki zależnie od oświetlenia; tryb Tv - automatycznie ustawia szybkość migawki w zależności od ustawienia przysłony wybranego przez użytkownika, a tryb Av działa odwrotnie. Tryb Manual pozwala użytkownikom wybierać zarówno przysłonę jak i czasy naświetlania. Niestety, dostępny jest tylko z poziomu menu, nie ma np. kółka sterującego tymi ustawieniami.

Cen BenQ W1220 to 499 zł - aparat będzie dostępny od lutego 2010 roku.

Dane technicze:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)