Bestgrip umożliwia podłączenie obiektywów z lustrzanek do smartfonów. Tylko po co?

Bestgrip umożliwia podłączenie obiektywów z lustrzanek do smartfonów. Tylko po co?

Bestgrip umożliwia podłączenie obiektywów z lustrzanek do smartfonów. Tylko po co?
Źródło zdjęć: © © Bestgrip
Wojciech Gadomski
12.10.2013 08:46, aktualizacja: 26.07.2022 20:08

Jak podłączyć obiektyw do telefonu? Rozwiązań jest trochę. Począwszy od modułów Sony QX-10 i QX-100 skończywszy na magnetycznych mini-obiektywach od Photojojo. Moduły Sony według Amazona sprzedają się świetnie, mikro-szkiełek też jest trochę na rynku. Czy jest miejsce na adapter łączący smartfony z obiektywami lustrzanek?

Bestgrip to adapter łączący smartfony z obiektywami lustrzanek. Ojcem tego projektu jest Vadym Chalenko z USA. Na Kickstarterze do dzisiaj zebrał niemal 24 tyś. dol. na rozwinięcie produkcji gadżetu. Wszystkie elementy urządzenia powstają przy pomocy drukarek 3D, a żeby ruszyć z poważną produkcją Vadym potrzebuje więcej sprzętu i miejsca. Jego prezentacja na platformie crowdfoundingowej naprawdę robi wrażenie. Wynalazcy za sam wysiłek i profesjonalizm należy się wsparcie.

Co do samego adaptera, jest to po prostu regulowana ramka, w którą można wmontować telefon. Regulacja nie zajmuje zbyt dużo czasu. Do bagnetu 37 mm są na rynku przejściówki, dzięki którym można korzystać z obiektywów do lustrzanek. W ramce jest 5 gwintów do statywu i innych akcesoriów oraz gorąca stopka. Całość jest tak zaprojektowana, aby móc uzbroić smartfona w dodatkowe akcesoria, np. lampę ledową, mikrofon, wózek.

417830486514423666
© © Bestgrip

Tu pojawiają się moje wątpliwości – po co komu robienie ze smartfona profesjonalnego narzędzia? Bo jeśli mam obiektywy do lustrzanek to mam lustrzankę. Z kolei w aparatach w telefonach jest fajne to, że mamy je zawsze przy sobie i są małe, mieszczą się w kieszeni. Smartfon uzbrojony w Bestgrip rośnie do rozmiarów lustrzanki. Jednocześnie kibicuję Vadymowi Chalenko. Nie wiem jak u nas, ale w USA adapter może się przyjąć. Amerykanie kochają gadżety, a 75 dol. (za podstawową wersję Bestgrip) to nie tak dużo dla maniaka nowości.

417830486514554738
© © Bestgrip
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)