Betonowa dżungla Hong Kongu pokazana na wyjątkowym filmie

Betonowa dżungla Hong Kongu pokazana na wyjątkowym filmie
Źródło zdjęć: © © Toby Harriman / [You Tube](https://youtu.be/2FSeBs30tM8)
Monika Homan

31.05.2019 14:35, aktual.: 26.07.2022 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hong Kong to jedno z najbardziej zaludnionych miejsc na świecie. Czynsze są drogie, a młodzi ludzie są zmuszeni do mieszkania w ciasnych klitkach. Fotograf pokazuje betonową dżunglę, żeby zwrócić uwagę na niesprawiedliwość społeczną.

Betonowa dżungla Hong-Kongu często przewija się na zdjęciach wielu fotografów. Wysokie wieżowce, gdzie siedziby mają największe światowe firmy, świetnie się prezentują, zachwycają swoimi kolorami i rozmachem. Hong Kong lśni światłem neonów i kusi witrynami luksusowych sklepów. Niestety tylko z zewnątrz.

Miasto jest jednym z najbardziej zaludnionych na świecie. Szacuje się, że na jednym kilometrze kwadratowym mieszka około 6300 osób. Dla porównania, w Warszawie jest to szacunkowo 3400 osób. Wysokie czynsze za mieszkanie zmuszają wiele młodych osób do mieszkania w najmniejszych i najtańszych lokalach upchniętych w gigantycznych budynkach slumsów.

By stworzyć przestrzeń na wynajem "kostek" nielegalnie dzieli się mieszkania i tak już niewielkiej powierzchni do 40 metrów kwadratowych, tak by zmieścić tam nawet 20 piętrowych łóżek. Pomieszczenia niewiele większe od trumien, w których często nie można nawet rozprostować nóg. Tak żyją najbiedniejsi mieszkańcy Hong Kongu. Posiadanie okna w swoim "mieszkaniu" jest już luksusem.

Młodzi ludzie w poszukiwaniu lepszego życia wyjeżdżają do metropolii, a w końcu lądują w fabrykach zarabiając marne pieniądze i mieszkają w nieludzko trudnych warunkach, które udokumentował fotograf Benny Lam.

Aerial Shots Of Hong Kongs Concrete Jungle

Slummsy Hong Kongu stały się też tematem zdjęć Toby’ego Harrimana. Fotograf pokazuje betonową dżunglę, jaką jest Hong Kong, od tej mniej popularnej strony.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)