Bezdomni w obiektywie fotografa gwiazd Martina Schoellera

Bezdomni w obiektywie fotografa gwiazd Martina Schoellera10.11.2015 22:58
Bezdomni w obiektywie fotografa gwiazd Martina Schoellera
Źródło zdjęć: © © Martin Schoeller

Martin Schoeller fotografował praktycznie każdą ważną osobe w świecie amerykańskiej polityki oraz show biznesu, w tym Baracka i Michelle Obama, Marka Zuckerberga oraz Georga Clooneya. Tym razem podjął się zaprezentowania swojego stylu fotografując bedomnych.

Niemiecki fotograf - Martin Schoeller - wypracował swój charakterystyczny styl m.in. dzięki asystowaniu przy planach zdjęciowych Annie Leibovitz. Ma on na swoim koncie masę publikacji, w tym pamiętne okładki w Time oraz innych magazynach.

Estetyka tego artysty polega w głównej mierze na bardzo bliskich portretach koncentrujących się na twarzy modela ujawniając wszelkie niedoskonałości, pory oraz rozjaśnione przez jarzeniówki oczy.

Zanim Scholler stał się znany robił portrety swoim znajomym oraz przypadkowym ludziom - często fotografując na Lower East Side na Manhattanie. Przeważnie rozstawiał swoje przenośne studio na ulicy i wykonywał proste portrety. Głównym wpływ na jego twórczość miał August Sander - dokumentalista, który fotografował niemiecką klasę robotniczą w XIX wieku.

Martin Schoeller zdecydował się na realizację projektu dotyczącego bezdomnych w Los Angeles. Fotografował ich dokładnie w ten sam sposób, w jaki uwieczniał znane osoby. Różnicą był podpis pod zdjęciem - każda fotografia została opatrzona historią portretowanego modela.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia umieszczone na Instagramie Martina Schoellera:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)