Bezlusterkowiec Sony już w maju, kolejny pełnoklatkowy Nikon jeszcze w tym roku?

Bezlusterkowiec Sony już w maju, kolejny pełnoklatkowy Nikon jeszcze w tym roku?28.04.2012 07:45
Sony NEX-F3
Sony NEX-F3
Dominik Herman

Weekend rozpocznę od krótkiego przeglądu fotograficznych plotek o bezlusterkowcu Sony NEX-F3 oraz o tańszej pełnoklatkowej lustrzance Nikon D600.

Na serwisach plotkarskich pojawiło się zdjęcie aparatu bezlusterkowego Sony NEX-F3, spodziewanego w maju i typowanego na następcę podstawowego modelu NEX-C3. Zawartość niepozornej fotki, wykonanej najpewniej telefonem, mówi całkiem sporo o właściwościach urządzenia: aparat będzie miał matrycę o rozdzielczości 16 megapikseli, funkcję zapisu filmów wideo w formacie AVCHD oraz wbudowaną lampę błyskową. Premiera NEX-F3 planowana jest na maj. W tym samym czasie ma pojawić się również amatorska lustrzanka Alpha A37.

Ciekawe wieści płyną również z obozu Nikona. Po premierze pełnoklatkowej lustrzanki D800 z 36-megapikselową matrycą, kosztującej w Polsce ponad 11 tysięcy złotych, w ofercie Nikona pozostało wyraźne miejsce na nieco tańszy model pełnoklatkowy, kierowany do wymagających amatorów o mniej zasobnych portfelach. Takim aparatem może być model D600.

Produkt mógłby zostać pokazany na targach Photokina we wrześniu bieżącego roku. Spodziewana specyfikacja przedstawia się następująco: matryca o rozdzielczości 24 megapikseli, brak wbudowanego napędu AF, tzw. śrubokręta (co oznacza, że aparat współpracowałby wyłącznie z obiektywami typu AF-S, wyposażonymi we własny silnik autofokusu), funkcja zapisu wideo HD, być może zintegrowany odbiornik sygnału GPS, dwa gniazda kart pamięci. Taki aparat miałby kosztować około 1500 dolarów – a zatem o połowę taniej niż D800.

Źródło: PetaPixelNikon Rumors

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)