Bezpieczne zdjęcia dziecka z okazji Bożego Narodzenia. Poważnie to przemyśl

Bezpieczne zdjęcia dziecka z okazji Bożego Narodzenia. Poważnie to przemyśl06.12.2022 10:06
Pomysły na urocze zdjęcia świąteczne bez pokazywania twarzy dziecka.
Pomysły na urocze zdjęcia świąteczne bez pokazywania twarzy dziecka.
Źródło zdjęć: © TikTok

Bezpieczeństwo najmłodszych jest sprawą najważniejszą. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, media społecznościowe będą pełne zdjęć maluchów w uroczych przebraniach. Profesjonaliści apelują o to, by uważać na ich wizerunek i nie pokazywać twarzy.

Fotografka Jennifer Lorin opublikowała na swoim TikToku filmik z pomysłami na zdjęcia świąteczne z maluchem w roli głównej. Wśród komentujących pojawiła się prośba o zrealizowanie podobnego nagrania dla osób, które nie chcą pokazywać twarzy swojego dziecka w mediach społecznościowych. Powodem jest chęć dbania o komfort i bezpieczeństwo malucha.

Kobieta powiedziała, że nie ma najmniejszego problemu i zaczęła obmyślać plan. Na nowym filmiku zobaczymy dziecko, które siedzi twarzą zwrócone w stronę choinki, dzięki czemu widać świąteczną interakcję, lecz wizerunek malucha jest bezpieczny. Kolejny pomysł na bożonarodzeniowy kadr to zdjęcie w czapce świętego Mikołaja, która jest opuszczona na buzię dziecka tak, by nie była ona kompletnie widoczna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić Asus Zenbook 17 Fold OLED?

Ostatni pomysł to zdjęcie w ubranku bożonarodzeniowym, na którym maluch przed twarzą trzyma dużą skarpetę na prezenty. Wariantów tych zdjęć może być naprawdę mnóstwo. Wystarczy spojrzeć na ukochanego malucha pod odpowiednim kątem i zrobić zdjęcia tak, by uniknąć bezpośredniego pokazywania jego buzi.

Temat publikowania wizerunków najmłodszych w sieci powraca co jakiś czas. Wiele osób obawia się o bezpieczeństwo swoich dzieci, a publikując ich twarze i pokazując, jak bardzo urocze są, mogą je narazić na porwanie. Przestępcy śledzą uważnie media społecznościowe, co każdy rodzic musi mieć na względzie. Jeśli już robimy zdjęcia naszym pociechom, upewnijmy się, że trafią one wyłącznie do naszych najbliższych, a jeśli koniecznie chcemy pochwalić się dziećmi w internecie, zadbajmy o to, by ich wizerunek tam nie trafił.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)