Bezpośrednie spojrzenie nadało im charakteru. Te zdjęcia zwierząt przenikają duszę

Bezpośrednie spojrzenie nadało im charakteru. Te zdjęcia zwierząt przenikają duszę

Jung często staje oko w oko z bohaterami swoich zdjęć.
Jung często staje oko w oko z bohaterami swoich zdjęć.
Źródło zdjęć: © Instagram | Shaaz Jung
Marcin Watemborski
07.07.2023 14:54, aktualizacja: 07.07.2023 20:20

Shaaz Jung jest wybitnym fotografem dzikiej przyrody. Jego zdjęcia przykuwają uwagę już niemal od razu. Na wielu z nich możemy zobaczyć bardzo silne spojrzenia, które sprawiają, że nawiązujemy głębszą więź z bohaterem portretu. Jung nadaje zwierzętom wyjątkowy wyraz.

Shaaz Jung opublikował ostatnio na Instagramie filmik, w którym widać, jak dziki gepard patrzy bezpośrednio na niego. W takiej chwili można się poważnie wystraszyć. Jung na szczęście zachował bezpieczną odległość i wykorzystał długoogniskowy obiektyw. W innym razie mogłoby być to mniej przyjemne spotkanie.

Oczywiście gepard to nie jedyne zwierzę, które zauważyło go w dziczy. W portfolio Junga jest mnóstwo zdjęć pokazujących chwilę nawiązania kontaktu wzrokowego między fotografem, a jego bohaterem. Artysta poświęcił temu całą serię obrazów. Niektóre z nich silnie nas poruszyły.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Fotograf tłumaczy, że cykl jest inspirowany emocjami, jakie można odczuć, będąc w dżungli. Chodzi o wrażenie bycia obserwowanym zewsząd. Za każdym drzewem, każdym krzakiem czy kamieniem można spotkać jakieś stworzenie. Jung mówi, że "dżungla jest żywa i zawsze cię obserwuje".

Większość zdjęć Junga powstała w południowej części Indii, więc nie brakowało mu okazów zwierząt uważanych przez nas za egzotyczne. Zobaczymy tu wyjątkowe ptaki, średnie i duże koty oraz małpy. Jednak robienie zdjęć dzikim zwierzętom nie jest wcale proste. Fotograf mówi krótko: "im głębiej w las, tym więcej drzew" i należy traktować to dosłownie.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)