Bezstresowa praca marzeń. Te zdjęcia mówią same za siebie
Stare powiedzenie mówi, że ten, kto robi to co kocha, nie przepracował w życiu ani jednego dnia. Patrząc na to, jak wygląda codzienność Lauren James, zdecydowanie może tak być. Wyobraźcie sobie codzienne spędzanie czasu z grupą 30 przeuroczych golden retrieverów, które kochają was pełnią serc. Wystarczy spojrzeć na te zdjęcia.
Raj na ziemi i bezstresowa praca
Zdjęcia, które zobaczycie pochodzą z wyjątkowego miejsca. To sanktuarium, w którym mieszka około 30 psów rasy golden retriever. Na pomysł założenia takiego obiekty wpadła 27-letnie Lauren St James, której pomógł w przedsięwzięciu jej ojciec. Niedawno fotograf odwiedził ośrodek i pokazał, jak wygląda życie całej watahy z ludźmi na czele.
The Golden Retriever Experience szuka ludzi, którzy będą chcieli poświęcić swój czas na… zabawę z psami, tulenie ich, wyprowadzanie i ogólnie zadbają o to, by zwierzęta nie czuły się samotnie. Golden retrievery, podobnie jak labradory, gdy nie dostarcza im się czułości, zaczynają poważnie się smucić, stają się osowiałe i niechętne do działania.
Samo działanie ośrodka polega na tym, że można go odwiedzać całymi rodzinami. Psy są niezwykle łagodne i nie zdarzyła się przy nich ani jedna stresowa sytuacja. To miejsce uchodzi na TikToku za raj na ziemi. Odwiedzający mogą głaskać psy, tulić, bawić się z nimi lub zwyczajnie poleżeć, te zaś odwdzięczą się bardzo szerokimi uśmiechami. Takie rozwiązanie jest polecane zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, by oswoić pociechy z tymi łagodnymi olbrzymami.
Psy to sposób na szczęście i wyzbycie się negatywnych emocji
Przebywanie z psami ma niezwykły wpływ na zdrowie psychiczne ludzi. Kontakt z psem jest dla człowieka kojący. Podczas obcowania z tymi czworonogami, w organizmie wytwarza się oksytocyna, czyli hormon odpowiadający za przywiązanie – ten sam, który występuje podczas narodzin dziecka czy dopamina której zawdzięczamy… zakochanie!
Zabawa z psem wywołuje euforię, jego ciepło i zachowania sprawiają nam naturalną radość. Dzieci zaś uczą się w ten sposób nawiązywania kontaktów i tworzenia więzi z drugą żyjącą jednostką, zaś dorośli zdobywają narzędzia, które mogą im pomóc w późniejszym życiu opiekować się potomstwem.
Otaczające nas zwierzęta zmniejszają poziom kortyzolu we krwi, podnoszą poziom oksytocyny oraz endorfin, czyli krótko mówiąc – odstresowujące nas i wprawiają w dobre samopoczucie. Z tego powodu tak popularna jest dogoterapia, czyli forma zajęć, podczas których ludzie z problemami natury psychicznej obcują z psami.
Dodatkowym aspektem zdrowotnym jest potrzeba ruchu. Pies wymaga od nas chodzenia na spacery – im większy, tym te spacery są dłuższe i częstsze. Dzięki temu poprawiamy krążenie krwi. Regularny wysiłek zaś owocuje niższym ciśnieniem tętniczym oraz wydzielaniem serotoniny odpowiedzialnej za poczucie szczęście.
Podsumowując, pies to doskonały naturalny "antydepresant" i reduktor stresu. Praca w towarzystwie czworonoga będzie znacznie przyjemniejsza.
Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii