Bielik amerykański jako ptasia taksówka. Niesamowite zdjęcie obiega świat

Bielik amerykański jako ptasia taksówka. Niesamowite zdjęcie obiega świat

Bielik amerykański jako ptasia taksówka. Niesamowite zdjęcie obiega świat
Źródło zdjęć: © © Bill Combs Jr.
Marcin Watemborski
15.07.2020 10:51, aktualizacja: 16.07.2020 09:05

Ten epoletnik krasnoskrzydły zdecydowanie wie, czym jest wygoda. Na zdjęciu widać, jak siedzi na grzbiecie dostojnego bielika amerykańskiego w locie. Ptasia taksówka w najlepszym wydaniu!

Autorem zdjęcia, które na Facebooku udostępnił Stanowy wydział ochrony środowiska w Nowym Jorku (NYSDEC), jest Bill Combs Jr. Ten miłośnik dzikiej przyrody potrafi godzinami wyczekiwać doskonałych kadrów – zwłaszcza ptaków. Niesamowita sytuacja została przez niego zarejestrowana w rezerwacie Cobleskill.

Przyjrzyjcie się uważnie, a zobaczycie małego czarnego ptaszka, który zaczepił się grzbietu znacznie większego orła. Epoletnik krasnoskrzydły ma rozłożone skrzydła i balansuje na piórach bielika amerykańskiego. Fotograf wspomina, że udało mu się zrobić więcej zdjęć, jednak to najlepiej pokazuje całą scenę.

Takie zdjęcia zdarzają się raz na milion przypadków – są bardzo nietypowe i ukazują dziwną sytuację, występującą w przyrodzie. O ile w świecie stworzeń morskich często możemy zobaczyć, jak mniejsze ryby pływają podczepione do większych, to w królestwie ptaków nie jest to aż tak powszechny widok.

NYSDEC informuje, że populacja bielików amerykańskich zwiększa się każdej dekady od czasu, gdy zostały wpisane na listę gatunków zagrożonych. Ich liczebność zmniejszyła się znacznie przez gnającą urbanizację Ameryki Północnej i zabieranie im przez człowieka naturalnego środowiska. Orły często umierały z głodu lub z powodu zatrucia chemikaliami i środkami ochrony roślin.

Co ciekawe – stan Ohio poinformował, że populacja tego gatunku ptaka zwiększyła się u nich aż o 151 proc. na przestrzeni ostatnich 8 lat. W Massachuset natomiast pierwszy raz od 115 lat dostrzeżono gniazda bielików – konkretnie w Cape Cod. Tymczasem stan Arizona donosi o orłach, które wiły sobie gniazdka na szczytach kaktusów, czego nie widziano tam od 1937 roku.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)