Bitwa myszy w stacji metra wybrana zdjęciem roku LUMIX People's Choice Award

Bitwa myszy w stacji metra wybrana zdjęciem roku LUMIX People's Choice Award
Źródło zdjęć: © © Sam Rowley / Wildlife Photographer of the Year LUMIX People's Choice Award 2019
Justyna Kocur-Czarny

13.02.2020 11:07, aktual.: 13.02.2020 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. W tym przypadku na zaciętej walce dwóch gryzoniów skorzystał obserwujący je fotograf. Sam Rowley został w głosowaniu publiczności wybrany zwycięzcą tytułu Wildlife Photographer of the Year LUMIX People's Choice Award.

Już dwa miesiące temu poznaliśmy finalistów nagrody publiczności konkursu Wildlife Photographer of the Year 2019, ale dopiero teraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie ogłosiło zwycięzców. Zgodnie z oczekiwaniami pierwsze miejsce zajęła fotografia wykonana w londyńskim metrze. Trzeba przyznać, że serce ogromnej metropolii to nieoczywista lokalizacja, biorąc pod uwagę, że zwycięzca otrzymuje tytuł fotografa dzikiej przyrody.

Jak zauważył Michael Dixon z Muzem Historii Naturalnej zdjęcie walczących myszy to przykład tego jak dzikie zwierzęta funkcjonują w środowisku zdominowanym przez ludzi. Kolejnym przykładem przenikania się tych dwóch światów jest inne wyróżnione zdjęcie autorstwa Aarona Gekoskiego. Pokazuje ono orangutana, który bierze udział w walce bokserce. Podobne incydenty wykorzystania dzikich zwierząt dla rozrywki mają miejsce codziennie na całym świecie. Walki orangutanów zostały czasowo wstrzymane w 2004 roku pod naciskiem opinii publicznej, ale nadal są ludzie, którzy chcą je oglądać i gotowi są za nie zapłacić.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Pozostałe zdjęcia nagrodzone przez publiczność to "Pasujące stroje" autorstwa Michela Zoghzoghi'ego, "Matka zastępcza" Martina Buzora oraz "Znajdź renifera" Francisa De Andrésa. Wyróżnione fotografie można oglądać do 31 maja w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Nagrodę główną, 10 tys. złotych i tytuł Wildlife Photographer of the Year jury wyłoni wiosną 2020 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)