Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K - demon rozdzielczości z mocowaniem Canon EF

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K - demon rozdzielczości z mocowaniem Canon EF
Justyna Kocur-Czarny

12.08.2019 07:29, aktual.: 26.07.2022 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to następca kamery Pocket Cinema Camera 4K. Nowa matryca Super 35 gwarantuje obrazek o rozdzielczości 6144 x 3456 pikseli w formacie RAW. Zakres dynamiczny to aż 13 EV.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K - rozdzielczość

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K nagrywa w rozdzielczości 6K z klatkażem 50 kl./s lub 2.8K z klatkażem 120 kl./s. Urządzenie posiada oprócz tego tryb anomorficzny, dzięki któremu możemy nagrać wideo o rozdzielczości 3.7K z prędkością 50 kl./s i proporcją boków 6:5. Specjalny przycisk umożliwia robienie zdjęć o rozdzielczości 21,2 megapikseli w formacie DNG. Filmy mogą być zapisywane w 12-bitowym formacie Blackmagic RAW lub 10-bitowym Apple ProRes. W nowej kamerze możemy skorzystać z funkcji podwójnego natywnego ISO (natywne ISO 400 oraz 3200).

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K - mocowanie

Do nowej propozycji od Blackmagic możemy podpiąć obiektyw z mocowaniem Canon EF. Dzięki elektronicznym stykom komunikacja między kamerą, a obiektywem powinna przebiegać sprawnie i nie powinny pojawiać się żadne problemy z ustawieniem ostrości. Bateria to również dzieło Canona, ponieważ znajdziemy tu akumulator Canon LP-E6, który wytrzyma 45 minut ciągłego działania. Oprócz tego możemy użyć gripa, który pomieści dwie dodatkowe baterie lub naładować kamerę z powerbanka przez wejście USB-C. Ekran dotykowy, to ten sam model, który znamy z Pocket Cinema Camera 4K.

Porównanie obrazu z typowej kamery DSLR (po lewej) i z użyciem Pocket Cinema Camera 6K (po prawej)
Porównanie obrazu z typowej kamery DSLR (po lewej) i z użyciem Pocket Cinema Camera 6K (po prawej)© © [Blackmagicdesign.com](https://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicpocketcinemacamera)

Cena za Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to 2495 dolarów, możemy się spodziewać, że w Polsce będzie dostępna za około 9600 złotych. Więcej na temat możliwości tej kamery możecie przeczytać na stronie producenta.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)