Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K - demon rozdzielczości z mocowaniem Canon EF

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K - demon rozdzielczości z mocowaniem Canon EF

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K - demon rozdzielczości z mocowaniem Canon EF
Justyna Kocur-Czarny
12.08.2019 07:29, aktualizacja: 26.07.2022 15:41

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to następca kamery Pocket Cinema Camera 4K. Nowa matryca Super 35 gwarantuje obrazek o rozdzielczości 6144 x 3456 pikseli w formacie RAW. Zakres dynamiczny to aż 13 EV.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K - rozdzielczość

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K nagrywa w rozdzielczości 6K z klatkażem 50 kl./s lub 2.8K z klatkażem 120 kl./s. Urządzenie posiada oprócz tego tryb anomorficzny, dzięki któremu możemy nagrać wideo o rozdzielczości 3.7K z prędkością 50 kl./s i proporcją boków 6:5. Specjalny przycisk umożliwia robienie zdjęć o rozdzielczości 21,2 megapikseli w formacie DNG. Filmy mogą być zapisywane w 12-bitowym formacie Blackmagic RAW lub 10-bitowym Apple ProRes. W nowej kamerze możemy skorzystać z funkcji podwójnego natywnego ISO (natywne ISO 400 oraz 3200).

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K - mocowanie

Do nowej propozycji od Blackmagic możemy podpiąć obiektyw z mocowaniem Canon EF. Dzięki elektronicznym stykom komunikacja między kamerą, a obiektywem powinna przebiegać sprawnie i nie powinny pojawiać się żadne problemy z ustawieniem ostrości. Bateria to również dzieło Canona, ponieważ znajdziemy tu akumulator Canon LP-E6, który wytrzyma 45 minut ciągłego działania. Oprócz tego możemy użyć gripa, który pomieści dwie dodatkowe baterie lub naładować kamerę z powerbanka przez wejście USB-C. Ekran dotykowy, to ten sam model, który znamy z Pocket Cinema Camera 4K.

Porównanie obrazu z typowej kamery DSLR (po lewej) i z użyciem Pocket Cinema Camera 6K (po prawej)
Porównanie obrazu z typowej kamery DSLR (po lewej) i z użyciem Pocket Cinema Camera 6K (po prawej)© © [Blackmagicdesign.com](https://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicpocketcinemacamera)

Cena za Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to 2495 dolarów, możemy się spodziewać, że w Polsce będzie dostępna za około 9600 złotych. Więcej na temat możliwości tej kamery możecie przeczytać na stronie producenta.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)