Błędy w nowej wersji Photoshopa CC

Błędy w nowej wersji Photoshopa CC

Błędy w nowej wersji Photoshopa CC
Źródło zdjęć: © © Thomas Quinn
Marcin Falana
09.12.2015 10:54, aktualizacja: 26.07.2022 19:23

Liquify to narzędzie często stosowane do zmiany kształtów w Photoshopie. Nasz czytelnik Peter Górka zgłosił nam błąd jaki występuje w najnowszej wersji oprogramowania przy wykorzystaniu tego narzędzia z 16 bitowymi zdjęciami.

Niektórzy nie aktualizują od razu oprogramowania na którym pracują ponieważ zdarza się, że tuż po wprowadzeniu nowej wersji coś może nie działać tak jak powinno. Właśnie mamy do czynienia z taką sytuacją. Może to skomplikować obróbkę szczególnie jeżeli akurat często korzystamy z narzędzia, które akurat nie działa.

Najnowsza wersja Photoshopa CC ma problem z narzędziem Liquify, które zastosowane na 16 bitowych zdjęciach tworzy jaśniejszą ramkę wokół miejsca, na którym zastosowano to narzędzie.

Wątek można śledzić na forum feedback.photoshop.com, kolejni użytkownicy wrzucają swoje wersje błędu i dziwią się dlaczego taka rzecz nie wyszła w fazie testów wersji beta. Radzą jak poradzić sobie z tym błędem.

Tu powstaje pytanie czy nie za szybko się to wszystko dzieje, nowe modele aparatów, nowe wersje oprogramowania wychodzą tak często, że właściwie zasadniczo się nie różnią. Kiedyś premiery niosły ze sobą znaczące zmiany obecnie stają się standardem wprowadzającym nowe funkcje, które większości użytkowników nie są niezbędne. Oprogramowanie w pakiecie Creative Cloud zachęca do szybkich aktualizacji, a może warto się jednak chwilę wstrzymać, zanim Adobe upora się z błędami, które znajdują użytkownicy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)