Kupił sprzęt za równowartość ponad 20 000 złotych. W paczce dostał… kamienie i cegły! I to dwukrotnie

Kupił sprzęt za równowartość ponad 20 000 złotych. W paczce dostał… kamienie i cegły! I to dwukrotnie
Marcin Watemborski

26.02.2018 12:19, aktual.: 26.07.2022 18:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie, jak ludzie ostrzegali przed kupowaniem różnych wartościowych przedmiotów za pośrednictwem portali aukcyjnych? Jasne, że tak! Jeśli myślicie, że dzisiaj to nie wystepuje, to jesteście w błędzie. Ten mężczyzna kupił cegły i kamienie zamiast Canona EOS 1D-X Mark II.

Kupowanie sprzętu fotograficznego przez internet to normalność. Każdy z nas szuka jak najbardziej opłacalnych ofert. Jednak historia blogera motocyklowego – Chaseontwowheels – pokazuje, ze zawsze musimy być czujni i sprawdzać sprzedawcę. Nawet jeśli korzystamy z usług Amazona.

I bought a $6,000 camera and AMAZON sent me ROCKS!!

Ten facet nie ma szczęścia do kupowania sprzętu przez internet. Postanowił kupić Canona EOS 1D-X Mark II. Za pierwszym razem, gdy zamówił korpus – nie było pewne to, czy sprzedaż prowadził Amazon, czy niezależny sprzedawca – dostał orygianlne pudełko po aparacie, wypełnione ciężkimi kamieniami. Takie historie często pojawiały się na początku minionej dekady i na pewno was przed tym przestrzegano.

IT HAPPENED AGAIN!! | Amazon SCAM with Canon 1DX Markii?

Na szczęście blogerowi udało się zwrócić paczkę. Został przeproszony, otrzymał 20 dolarów do wykorzystania na Amazonie oraz darmowy miesiąc konta premium. W przeciągu dwóch dni została do niego wysłana kolejna paczka. I wiecie co? Tym razem też nie poszło dobrze! W środku zamiast aparatu były… cegły.

Podejrzewam, że świat nie zna słów na określenie wściekłości tego mężczyzn. Wrzucił posta na Reddita z filmikiem, w którym po prostu wylewa swoja frustrację. W ogóle mu się nie dziwię szczerze mówiąc. Oczywiście zgłosił wszystko do Amazona i otrzymał odpowiedź.

To dzieje się bardo często, zwłaszcza w przypadku sprzętu z wysokiej półki (laptopy Apple, aparaty, ipady itd.). Przeważnie jest to rezultatem tego, że ktoś sprzedaje przedmiot jako ”wystawiony przez Amazon” (FBA). Istnieje niezliczona ilość oszustw, w których ktoś wystawia wartościowy przedmiot. Środki ze sprzedaży nie trafiają bezpośrednio do sprzedawcy, lecz do Amazonu, by móc zwrócić pieniądze kupującemu.

Dobrą informacją jest jednak to, że nasz bohater otrzymał zwrot gotówki. Pamiętajcie o tym, by przy następnych zakupach dobrze sprawdzić co i od kogo kupujecie. Na większości portali aukcyjnych macie dostęp do ocen i komentarzy na temat sprzedającego. Zawsze tez możecie poprosić o dodatkowe zdjęcia sprzętu lub numery seryjne.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)