Blogerka zjadła zupę z nietoperza na wizji. Grozi jej więzienie

Blogerka zjadła na wizji nietoperza.
Blogerka zjadła na wizji nietoperza.
Źródło zdjęć: © YouTube | Phonchanok Srisunaklua
Marcin Watemborski

15.11.2022 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Współcześnie niektóre aspekty kuchni azjatyckiej budzą poważne wątpliwości. Nikomu nie trzeba wciskać na siłę skojarzeń związanych z zupą z nietoperza, ponieważ te są aż nazbyt oczywiste. Tajska blogerka kulinarna została aresztowana za nagranie, na którym widać, jak zajada się wątpliwym przysmakiem.

Tajka Phonchanok Srisunaklua może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Blogerka kulinarna niedawno zamieściła na YouTube filmik, w którym widać, jak delektuje się zupą z nietoperza. Ban na portalu to jej najmniejsze zmartwienie. Nie trzeba mówić o tym, że kobieta od razu znalazła się na fali krytyki widzów.

Srisunaklua prowadzi kanał kulinarny Gin Zap Bep Nua Nua (tłum. Jedz ostro i smacznie), na którym publikuje filmiki, jedząc różne rzeczy. Niektóre bywają kontrowersyjne, jednak ten przeszedł sam siebie. Blogerka mówi, że małe nietoperze, które ma na talerzu wypełnionym po brzegi ostrym sosem Nim Jam, smakują jak surowe mięso.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zapewne, gdybyśmy mówili o upieczonej rybie lub małym ptactwie w całości, nie byłoby problemu, ale nietoperze to już za wiele – nie tylko dla algorytmu YouTube’a, ale też dla widzów. Ci od razu zaczęli wytykać jej niebezpieczne zachowania i to, że nietoperze przenoszą mnóstwo chorób. Jak to skończyło się blisko 3 lata temu w Chinach, wszyscy wiemy, a skutki odczuwamy do dziś.

Weterynarz Pattaraphon Manee-on potępił zachowanie blogerki. Według eksperta takie zachowanie jest niedopuszczalne – tym bardziej że nie ma dowodów na to, że gorąca woda zabije wszystkie patogeny mieszkające w ciele nietoperza. Samo obcowanie ze śliną, krwią czy skórą zwierzęcia jest niebezpieczne, a co dopiero zjadanie go. Zgodnie z badaniami, nietoperze mogą przenosić ponad 10 tys. różnych wirusów, którymi mogą zarazić się ludzie.

Blogerka opublikowała kolejny filmik na YouTube, w którym przeprasza za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i deklaruje już nigdy nie jeść nietoperzy.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)