Bogata rodzina poszukuje fotografa. Zapłacą 80 tysięcy funtów rocznie

Bogata rodzina poszukuje fotografa. Zapłacą 80 tysięcy funtów rocznie

Bogata rodzina poszukuje fotografa. Zapłacą 80 tysięcy funtów rocznie
Monika Homan
11.12.2018 12:31, aktualizacja: 26.07.2022 16:02

Praca marzeń na horyzoncie! Jeśli kochasz fotografię i podróże tak samo mocno, może się okazać, że oferta pewnej bogatej rodziny z Wielkiej Brytanii może być spełnieniem marzeń. Oferują 80 tysięcy funtów za roczne towarzystwo i dokumentowanie ważnych rodzinnych chwil.

Na portalu Perfocal, dzięki któremu można znaleźć fotografa na terenie Wielkiej Brytanii, pojawiło się niedawno nietypowe ogłoszenie. Pewna rodzina szuka profesjonalnego fotografa, który będzie z nimi podróżował dookoła świata i uwieczniał na zdjęciach ważne rodzinne chwile. Wymagania od potencjalnego kandydata są duże, bowiem wybrana osoba musi być skłonna opuścić dom i podróżować przez większość roku, wracając w rodzinne strony jedynie na kilka dni. Żeby jakoś wynagrodzić tę "niedogodność" rodzina zobowiązuje się pokrywać koszty wyżywienia, noclegu i transportu.

Obraz

Idealny kandydat powinien mieć 5 lat doświadczenia, w robieniu zdjęć przedstawiających styl życia bogatych i sławnych ludzi. Zatrudniony przez rodzinę fotograf będzie musiał pracować nawet 10 godzin dziennie, ale do jego dyspozycji będzie 30 dni urlopu. Umowa ma obowiązywać przez rok, istnieje też możliwość jej przedłużenia, gdyby ktoś zechciał towarzyszyć im w podróży nieco dłużej.

Obraz
© Źródło: [ Perfocal](https://blog.perfocal.com/making80kayearwhiletravellingtheworld/)

Do dodatkowych obowiązków należeć będzie udział w takich wydarzeniach, jak Grand Prix Formuły 1, nurkowanie na Malediwach, udział w karnawale w Rio de Janeiro, czy wyjazd na narty do Val d’Isère, w Alpach. Jak pisze w mailu poszukująca fotografa rodzina, która chce pozostać anonimowa: "to wspaniała okazja, ale też duże zobowiązanie."

Obraz

Swoje zgłoszenia można wysyłać za pośrednictwem portalu Perfocal. Wybrane osoby zostaną zaproszone na długą i wyczerpującą rozmowę kwalifikacyjną. Fotograf, poza tym, że musi robić świetne zdjęcia, to jeszcze musi przypaść do gustu rodzinie - w końcu będzie jej towarzyszył przez niemal cały rok.

Nie wspomniałam jeszcze o wynagrodzeniu. Za rok pracy, wybrany fotograf otrzyma 80 tysięcy funtów. Bylibyście gotowi rzucić wszystko na rok i wyruszyć w fotograficzną przygodę życia? Ogłoszenie pojawiło się w serwisie dlatego, że poprzedni fotograf, który pracował dla tej rodziny kończy z nimi współpracę. Pewnie zwiedził już wszystko i postanowił wrócić do domu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)