Bohaterowie Disneya wyszli na ulice

"Transformation"
"Transformation"
Źródło zdjęć: © © Harry McNally
Kasia Borek

12.01.2015 20:25, aktual.: 26.07.2022 19:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piotruś Pan w poczekalni u lekarza? Kopciuszek na stacji metra? Księżniczka Jasmine w nowojorskim klubie? Takie sytuacje możemy dojrzeć na grafikach Harry'ego McNally'ego, który postanowił umieścić disnejowskie postacie w całkowicie realnym świecie.

"Moments Like This" to tytuł projektu stworzonego przez Harry'ego McNally'ego, który prezentuje w nim czarno-białe zdjęcia nowojorskich ulic i budynków z wkomponowanymi w nie dobrze znanymi nam postaciami z bajek Disneya. Surrealistyczne grafiki z jednej strony powodują uśmiech na twarzy, bo przecież umiejscowienie tak szczególnie utrwalonych w naszej świadomości postaci w szarej, nudnej rzeczywistości to wyjątkowo zabawne połączenie. Jednak z drugiej strony obrazy te powodują też dezorientację, a dobrze znani nam bohaterowie disnejowskich filmów wprowadzają lekki chaos. Tak więc te ciekawe zestawienia, jakie zaproponował nam Harry McNally wymagają, by chociaż przez chwilę przyjrzeć się i zastanowić nad nimi. Być może nie są przypadkowe...?

"Which Way Is Up?"
"Which Way Is Up?"© © Harry McNally
"Diagnosis"
"Diagnosis"© © Harry McNally
"Excuse Me"
"Excuse Me"© © Harry McNally
"Afterhours"
"Afterhours"© © Harry McNally
"End Of The Night"
"End Of The Night"© © Harry McNally

Autor tych niecodziennych grafik postanowił też zrobić na nich całkiem dochodowy interes. Obrazki do powieszenia na ścianie można kupić na jego stronie internetowej.

A wszystkich, którzy chcą zobaczyć Kaczora Donalda na jednej z nowojorskich ulic, albo Mickey Mouse w roli uroczego woźnego serdecznie zapraszam na Instagrama.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)