Bowens w likwidacji. Koniec legendarnej marki? Znamy stanowisko polskiego dystrybutora

Bowens w likwidacji. Koniec legendarnej marki? Znamy stanowisko polskiego dystrybutora
Źródło zdjęć: © © Bowens
Marcin Watemborski

17.07.2017 13:16, aktual.: 26.07.2022 18:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firmę Bowens zna każdy fotograf, który zajmuje się zdjęciami studyjnymi. Choćby z nazwy i standardu mocowania modyfikatorów. Pojawiły się przesłanki o likwidacji firmy. Czy upadnie kolejna legenda świata współczesnego sprzętu fotograficznego?

Firma Bowens Camera Service Company powstała w 1928 roku w Londynie jako serwis naprawczy. W 1947 zaczęła produkować żarówki błyskowe, natomiast od 1950 roku swoje własne systemy oświetlenia studyjnego. Nazwa Bowens International Ltd. została oficjalnie zarejestrowana w 1963 roku. Jak więc widzicie – jest to firma z prawie 90-letnią tradycją.

Ponad rok temu firma Aurelius wykupiła marki Bowens oraz Calumet. W oświadczeniu prasowym było dużo informacji na temat Calumetu, natomiast Bowens został tylko wspomniany. Nawiązując do źródła DIY Photography, firma Bowens ma zostać zlikwidowana. Informacja została potwierdzona przez dwa niezależne źródła. Serwis Petapixel donosi również o informacji od samej firmy.

Tak, wszyscy pracownicy firmy w Wielkiej Brytanii (oraz w Chinach) zostali poinformowani, że firma zostanie zlikwidowana. Byliśmy świadomi problemów firmy i pracowaliśmy długimi dniami, by wyciągnąć firmę z problemów, ale nigdy nie myśleliśmy, że to się skończy.

Źródła wskazują, że poważnym znakiem problemów firmy mogło być wycofanie się z ”The Photography Show”, najbardziej popularnych targów fotograficznych w Wielkiej Brytanii. Jeśli jeden z największych sponsorów wycofuje się z takiej akcji, może to budzić podejrzenia. Wtedy firma tłumaczyła to opóźnieniami w produkcji i prezentacji swoich lamp z serii Generation X.

Napisałem do polskiego dystrybutora marki z zapytaniem. Oto odpowiedź, którą otrzymałem:

Widzieliśmy artykuł w jednym z zagranicznych portali.Nie mamy na tę chwilę żadnego potwierdzenia tych informacji.Jeżeli chodzi o polską dystrybucję, produkty są normalnie dostępne. Serwis dla polskich klientów znajduje się w Gliwicach i działa niezależnie od producenta.Poinformuję, jeżeli otrzymamy jakiekolwiek konkretne informacje.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)