Bracia bliźniacy, jeden gabinet i ta sama technika: animacje ze zdjęć satelitarnych

Bracia bliźniacy, jeden gabinet i ta sama technika: animacje ze zdjęć satelitarnych

Bracia bliźniacy, jeden gabinet i ta sama technika: animacje ze zdjęć satelitarnych
Monika Homan
25.01.2019 08:54, aktualizacja: 25.01.2019 15:36

Bracia McGloughlin wpadli na pomysł, żeby stworzyć animacje ze zdjęć satelitarnych Google'a. Początkowo mieli wspólnie pracować nad jednym filmem, ale ostatecznie powstały dwa. Zobaczcie efekt wielu miesięcy ciężkiej pracy i dwa różne dzieła.

Kevin McGloughlin wykorzystał zdjęcia satelitarne Google Earth do tworzenia ciekawych animacji. Używa lini i kształtów widocznych z lotu ptaka do tworzenia ruchu w kadrze.

Technicznie stworzenie takiej animacji nie jest trudne, ale odnalezienie odpowiednich obrazów to żmudny i długotrwały proces. Autor spędził kilka miesięcy, zanim udało mu się osiągnąć ostateczny efekt.

  • "Epoka" jest wizualnym odzwierciedleniem naszego połączenia z ziemią i wrażliwą chwałą - pisze McGloughlin - Nasz czas tutaj jest ograniczony i nieuchwytny. Kruchość, która istnieje we wszystkich aspektach życia, jest jedną rzeczą, która jest pewna. Jesteśmy krusi, podobnie jak Matka Ziemia.

Ciekawostką jest, że jego brat bliźniak - Páraic McGloughlin stworzył bardzo podobny film o tytule "Arena". Początkowo mieli zrobić razem jeden film, ale zaczęli pracę nad osobnymi wideo siedząc w tym samym gabinecie. Obaj mają artystyczne dusze. Kevin zajmuje się produkcją filmów, a Páraic skupia się na rysunku.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)