Nowości Adobe: aplikacje mobilne oraz większa integracja pomiędzy programami

Nowości Adobe: aplikacje mobilne oraz większa integracja pomiędzy programami
Marcin Falana

07.10.2014 12:33, aktual.: 26.07.2022 19:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przy okazji konferencji Adobe MAX, której tematem przewodnim w tym roku są aplikacje mobilne, Adobe zaprezentowało trzy nowe takie aplikacje - Brush CC, Shape CC i Color CC. Przyglądamy się im bliżej.

Adobe w materiałach prasowych dużo mówi o integracji rozwiązań mobilnych z ich programami, których używamy na komputerze. Creative Profile to propozycja Adobe, która ma ułatwić pracę na różnych urządzeniach. Pliki, zdjęcia, kolory, pędzle, fonty, grafiki i inne nasze zasoby, z których chcemy skorzystać powinny za nami podążać. Dzieje się tak za pomocą Biblioteki Creative Cloud, w której będziemy zapisywać ustawienia i zasoby tak, aby były dostępne zarówno na komputerze jak i urządzeniach mobilnych.

What's New in Photoshop CC 2014.2: Creative Cloud Libraries, Smarter Smart Guides and More

Najprawdopodobniej najciekawszymi nowościami jakie pokaże Adobe to nowe programy mobilne Brush CC, Shape CC i Color CC.

Adobe Brush CC

Aplikacja Brush CC pozwala nam tworzyć własne pędzle przez fotografowanie przedmiotów iPhonem czy iPadem. Następnie nasz pędzel jest zapisywany i może być wykorzystany w programach Photoshop CC, Illustrator CC i Adobe Illustrator Sketch. W samym programie możemy sprawdzić, jak pędzel będzie się zachowywał w programach Sketch, Photoshop i Illustrator oraz w pewnym stopniu go edytować przez kadrowanie, kąt, wielkość, maskowanie, ostępy i wiele więcej.

Adobe Brush CC
Adobe Brush CC

Jeżeli znajdziemy gdzieś wzór, który nam odpowiada, czy to narysowany ręcznie, czy też zauważony w otaczającym środowisku wystarczy go sfotografować, obrobić w aplikacji i zaimportować do Creative Profile.

Adobe Shape CC

Shape CC, podobnie jak Brush CC, umożliwia sfotografowanie czegoś w rzeczywistości i przeniesienie tego jako obiektu graficznego. Dzięki aplikacji Shape CC możemy tworzyć wektory.

Adobe Shape CC
Adobe Shape CC

Wystarczy wykonać zdjęcie o wysokim kontraście, a aplikacja przekonwertuje je do wektora, z którego możemy skorzystać w programach graficznych Illustrator CC i Illustrator Line.

Adobe Color CC

Kolejną aplikacją Adobe jest Color, który właściwie jest nową wersją programu Kuler i umożliwia zapisywanie kolorów. Color CC daje możliwość przeglądania i budowy palet kolorystycznych i natychmiastowe ich przesłanie do Illustratora i Photoshopa.

Adobe Color CC
Adobe Color CC
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)