Teraźniejszy Budapeszt połączony ze zdjęciami z przeszłości

Teraźniejszy Budapeszt połączony ze zdjęciami z przeszłości
Monika Homan

18.07.2018 11:59, aktual.: 18.07.2018 15:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografia może zatrzymać czas. Kerényi Zoltán wykorzystuje stare fotografie zrobione w Budapeszcie na początku XX wieku i nakłada je na współczesne zdjęcia, tworząc coś w rodzaju kapsuły czasu.

Kerényi Zoltán jest fotografem z Węgier. Jego projekt "Ablak a Múltra"("Okno na przeszłość") przenosi nas do 20-wiecznego Budapesztu. Zdjęcia znalezione w archiwum Fortepan nakłada na wykonane przez siebie w tych samych miejscach fotografie.

Projekt pozwala nam dostrzec różnice i podobieństwa pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Fotograf łączy zdjęcia z dokładnością, idealnie odwzorowując perspektywę, żeby dopasować stare zdjęcia do teraźniejszych.

Dzięki tej serii, możemy zobaczyć, jak bardzo zmieniła się technologia, moda, architektura. Możemy być świadkami tego, jak ząb czasu wpływa na krajobraz miasta.

Niektóre z wykorzystanych przez Zoltána zdjęć maja ponad 80 lat. Warto zatrzymać się chwilę przy jego pracach, żeby poczuć w nich ducha przeszłości i dostrzec jak wiele, a zarazem jak niewiele - w zależności od perspektywy - się zmieniło.

W serii powstało 500 zdjęć dokumentujących upływający czas. Wszystkie zdjęcia możecie zobaczyć w albumie Zoltána na Flickr.com.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)